Ja, Tonya – drzá čierna komédia vychádza na DVD, aj pár zaujímavostí

Ja, Tonya – drzá čierna komédia vychádza na DVD, aj pár zaujímavostí

Príbeh mladej krasokorčuliarky Tonye nie je v našich končinách známy,. Za to vo svete krasokorčuľovania sa preslávila šokujúcim útokom na konkurentku Nancy Kerriganovú. Kým diváci mohli vidieť úžasnú kariéru jednej z najlepších krasokorčuliarok sveta zakončenú totálnym zlyhaním, málo už bolo vidieť do pozadia prostredia, v ktorom Tonya rástla a napĺňala očakávania svojej drsnej matky (v podaní Allison Janney). Sfilmovaný skutočný príbeh krasokorčuliarskej hviezdy Tonye Hardingovej zaujal pred niekoľkými mesiacmi v kinách, dnes sa objavuje na DVD.

Ja Tonya film

Zaujímavosti o filme

  • Tonyu vo filme hrajú celkovo tri herečky. Je to preto, že film zachytáva jej detstvo v troch rokoch v podaní herečky Maizie Smith, v ôsmych rokoch hrané herečkou Mckeena Grace, a samozrejme dospelosť hranú herečkou Margot Robbie.
  • Herečka Allison Janney je známa úlohami drsných a odmeraných žien. Má na to predurčenú tvár aj výborné herectvo. Vo filme stvárnila matku hlavnej postavy. Za tento film získala Zlatý Glóbus za herečku vo vedľajšej úlohe a za rovnakú úlohu aj Cenu Akadémie.
  • Vo filme sa objaví skladba Glória v podaní Laury Branigan. Pôvodná talianska verzia piesne sa objavila vo filme Vlk z Wall Street s Leonardom di Capriom. V tomto filme taktiež zahviezdila Margot Robbie.
  • Hľadači nedostatkov a chýb filmu vyčítajú, že hoci sa príbeh odohráva v osemdesiatych rokoch, v záberoch sa občas objavia autá, ktorá vyrobili až v deväťdesiatych rokoch.
  • V reálnom svete nie je možné osvetľovať športovkyňu na lade bleskom. Sú na to upozornení všetci novinári z bezpečnostných dôvodov. Pre potreby filmu toto pravidlo tak trochu neplatí.
  • Skutočná Tonya mala v roku 1994 na Olympiáde hudbu z Jurského parku. Vo filme nepoužili presne rovnakú, len podobnú.
  • Olympijský výbor a jeho obdoby v zahraničí veľmi radi kritizujú a nárokujú si akékoľvek použitie olympijskej symboliky. Olympijské kruhy nemôžete použiť hocikde a ak náhodou založíte blog venovaný olympiáde, nesmiete používať slovo olympijské hry, olympiáda a ďalšie s použitím obrázka kruhov bez toho, aby ste boli oficiálnym miestom informujúcim o olympiáde. Veľmi prísne a neprehľadné podmienky zrejme ovplyvnili aj film. Tam sa síce objavujú kruhy podobné na olympiádu, avšak vyzerajú inak.

DVD a Blu-Ray

Ako novinka je v predaji Ja, Tonya len krátko. V rámci DVD budete mať na výber z 5.1 češtiny, angličtiny aj maďarčiny. V rámci titulkov len češtinu a maďarčinu. Celková dĺžka filmu je 115 minút, pričom obohacuje DVD bonus v podobe fotogalérie z filmu a nakrúcania. Film distribuuje spoločnosť Bontonfilm.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.