ZN.SK
Historický festival Rotenstein

Historický festival Rotenstein v roku 2017 v Holíči už 27. – 28. 5. 2017

Historický festival zostáva, hoci mení sa jeho miesto konania. Najväčšie podujatie tohto typu na Slovensku má novinky, ktoré nie je možné len tak prehliadnuť.

Historický festival zostáva, hoci mení sa jeho miesto konania. Najväčšie podujatie tohto typu na Slovensku má novinky, ktoré nie je možné len tak prehliadnuť. Posledný májový víkend sa bude na zámku v Holíči o niečo rušnejšie ako zvyčajne. Na veľkolepom rytierskom turnaji  sa rozhodne, kto zo šľachticov sa zlatými písmenami zapíše do kroniky nesmrteľných. Brány historického festivalu Rotenstein budú tento rok otvorené 27. a 28. mája. Ide o okrúhly piaty ročník podujatia.

Historický festival Rotenstein

Rotenstein presťahovaný z Červeného Kameňa do Holíča

Najväčší historický festival na Slovensku sa opäť vracia ukázať, prečo patrí k najnavštevovanejším udalostiam podobného druhu u nás. Jedinečnú stredovekú atmosféru si tento rok záujemcovia môžu prísť vychutnať na nové miesto. Po štyroch rokoch sa totiž festival sťahuje z Červeného kameňa na vodný zámok Holíč.

Monumentálny rytiersky turnaj na koňoch tohto roku doplnia aj maďarskí jazdní lukostrelci, šikovné rakúske kone od zaklínačky koní. Nad zámkom zakrúžia desiatky dravcov, aby pomohli svorke loveckých psov pri panskej poľovačke. Až z ďalekého Talianska k nám prídu bubeníci a vlajkári aby svojim umom zvýraznili lesk celého festivalu, na ktorý má dokonca príde samotná kráľovná Uhorska. Bezpočet kaukliarov, hudobníkov a šermiarov zaplní kolorit Holíčských priekop. V tieni si svoje šiatre roztiahnu stánkari a remeselníci. Pod belasými stanmi si odpočiniete pri porcii dobrého jedla a zlatistom pivku. Nové priestory ponúkajú organizátorom nové možnosti, tí si teda pre návštevníkov pripravili viacero prekvapení. Jedným z nich je aj malá fantasy sekcia, návštevníkov ktorej čaká svet magických bytostí a kúziel.

Chýbať nebude pestrý program pre deti, vrátane rozprávkového divadielka, jazdy na drevenom tátošovi a maľovania na tvár. V tieni stanov nájdu návštevníci občerstvenie v podobe chutného jedla a osviežujúcich nápojov. Nabrať sily bude nevyhnutné, hostí totiž čaká celý rad atrakcií a podujatí.

Historický festival v Holíči

Historický festival je tradičným podujatím, ktoré bolo známe na hrade Červený Kameň. Pod názvom Rotenstein sa konalo na pôvodnom hrade niekoľko ročníkov, ten piaty ročník sa už ale odohráva na Záhorí, v lokalite, ktorá bude českým návštevníkom ešte bližšie. Vždy však išlo o podujatie plné zábavy, vystúpení, ukážok dobovej kultúry, šermu, bojov. Holíč je však miesto, ktoré nie je veľmi preslávené svojimi pamiatkami a zaujímavými miestami. Je preto zaujímavé, že sa dejiskom stane aj miestny bastiónový vodný hrad. Ak už tam budete, pozrite si slovenské Stonehenge o ktorom akosi nechcú médiá informovať, pritom ide o svetový unikát s nesmiernou cenou.

 

 

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu