ZN.SK
Stredoveké dni, stredovek a historický festival

Historický festival Rotenstein na vodnom hrade Holíč 26. a 27. mája 2018

Najväčšie historické podujatie na Slovensku, ktoré sa z Červeného Kameňa presťahovalo na vodný hrad v Holíči, sa už po druhý krát na novom mieste koná cez víkend 26. a 27. mája 2018.

Najväčšie historické podujatie na Slovensku, ktoré sa z Červeného Kameňa presťahovalo na vodný hrad v Holíči, sa už po druhý krát na novom mieste koná cez víkend 26. a 27. mája 2018. Festival Rotenstein je už tradične plný nie len vystúpení, ale aj stánkov dobových, stanov, ukážok dobového obliekania, zábavy, tancov, gastronómie, či len dobových zvyklostí.

Stredoveké dni, stredovek a historický festival

Celé družiny, jednotlivci a nadšenci pre históriu sa snažia oživiť dávnu minulosť a zachovať jej prvky tak, aby aj dnes pripomínali dávny život našich predkov.

Program a organizácia

počas dvoch dní sa predstavia na rôznych miestach hradu skupiny a účinkujúci zo SLovenska, Čiech, Maďarska a Poľska. Ich cieľom bude splniť predstavy o stredoveku návštevníkom všetkých generácii. Nebudú chýbať kaukliari, šermiari, vojaci, lukostrelci, ale taktiež jazdci na koňoch, ktorých bude dosť na to, aby ste počas dňa mali možnosť vidieť viac rôznorodých kostýmov, výjavov aj predstavení. Program je pritom mimoriadne bohatý. Vypĺňa oba dni.

Dva vstupy na oboch stranách hradu. Parkovanie je bezplatné. Občerstvenie, stánky, posedenie a toalety sú zabezpečené. Priestor je priechodný pre kočíky s deťmi, imobilných návštevníkov ako aj pre majiteľov psíkov.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu