Staré pneumatiky sú ťažko využiteľný materiál. Na rôznych miestach sa im snažia jednotlivci dať iný význam, no to, čo s nimi stvára marocký umelec Lahcen Iwi je príklad unikátnej krásy. Aj na Slovensku poznáme obrovskú sochu leva, ktorá stála na bratislavskom nábreží pri luxusnom hoteli blízko Zuckermandelu.
Diela Lahcena Iwiho sú unikátmi v ktorých kombinuje motívy zvieracie, aj technologické. Na prvý pohľad by ste ani nepovedali, že ide o odpad, ktorý nemal iné využitie. Diela vyváža do Európy, kde je o ne veľký záujem. Pritom môže byť inšpiráciou aj mnohým kreatívnym ľuďom na Slovensku. Chce to len zručnosť pri narábaní s nožom. Ručné rezanie pneumatiky nebude pre nikoho, čo sa bojí ostrej čepele a kvalitného noža.
Zdroj: https://www.facebook.com/iwi.lehcen
V minulosti ich niektoré bežecké dráhy používali ako podklad, niekde ich využijú na zabezpečenie prístavov a lakov lodí, na pár miestach nájdu využitie ako dekorácia, no vždy je to len pár ekologických aktivít, ktoré riešia zopár pneumatík a ich osud. Pneumatík bez budúcnosti sú milióny. V určitom čase každá jedna dosiahne stav, kedy bude odpadom. Recyklovanie pneumatík je riešenie, ako zamedziť nedostatku kaučuku a dopadom pre oslabenú výrobu. Lenže nie všade sa recyklujú a aj samotná recyklácia niečo stojí.
Recenzia knihy Blondínka, o Marilyn Monroe aj Norme Jean Baker
Solčanskej historická dráma Slúžka má za sebou svoju premiéru
Jediný elektrokočík na svete: viac oddychu pre dieťa aj rodiča
Na Minimaxe sa objaví seriál inšpirovaný animákom Madagaskar
Tieto knihy o Slovensku sú krásnym darom aj pre (ne)čitateľa
Recept: Babičkine medovníčky a uskladnenie pečených medovníkov
Ľudské telo a extrémy: Ako dlho vydrží človek bez vody a jedla?
Vianoce vo svete: ako ich oslavujú v Rusku, Grécku, či Afrike?
Prečo slávime Mikuláša či Vianoce o deň skôr? A čo znamená „predvečer“?
Podhájska láka na termálne kúpalisko a vodný svet. Čo ponúka okolie?
Výnimočná knižná trilógia Stratené Slovensko a zabudnuté miesta
Ľadové sochy na Hrebienku a Bazilika Božieho hrobu témou 2022
Obitý starý hrnček za 2 libry sa ukázal ako cennosť za 14 tisíc
Našu planétu obývali aj 4 metrové korytnačky, minimálne tri druhy
Skratka MILF z filmov pre dospelých je z komédie Prci Prci Prcičky
Najväčšie valcové akvárium sveta s 1500 rybami v Berlíne prasklo
Tulipány v záhrade a v histórii: zaujímavosti a fakty o tulipánoch
Recenzia knihy Blondínka, o Marilyn Monroe aj Norme Jean Baker
Solčanskej historická dráma Slúžka má za sebou svoju premiéru
Magazín Zaujímavé novinky vám od roku 2015 prináša zaujímavé čítanie, súťaže aj praktické témy. Venujeme sa živému aj technologickému svetu, knihám, kultúre, aj mnohým kuriozitám.
Máte pre nás TIP na článok?
Máte vo svojej obci zaujímavosť či kuriozitu? Viete o výnimočnom človeku, alebo o zaujímavosti, ktorá by mohla zaujať aj iných? Dajte nám vedieť.
Máte záujem o inzerciu?
Všetky podmienky k obsahu, ako aj možnosti pre inzerentov uvádzame v samostatnej stránke. Vítame zaujímavý obsah, zaujímavých partnerov a najmä férové vnímanie kvality.
V našom portfóliu je tiež:
www.domazahrada.sk – Magazín o bývaní a stavbe
www.kniznenovinky.sk – Magazín o knihách
www.slovenciny.com – Hry a ich preklady
Všetky práva vyhradené © ZN.SK - magazín zaujímavostí a noviniek
0 komentárov