ZN.SK
Socha zo starej pneumatiky, umenie recyklácia

Maročan Lahcen Iwi zo starých pneumatík vytvára sochárske umenie

Staré pneumatiky sú ťažko využiteľný materiál. Na rôznych miestach sa im snažia jednotlivci dať iný význam, no to, čo s nimi stvára marocký umelec Lahcen Iwi je príklad unikátnej krásy.

Staré pneumatiky sú ťažko využiteľný materiál. Na rôznych miestach sa im snažia jednotlivci dať iný význam, no to, čo s nimi stvára marocký umelec Lahcen Iwi je príklad unikátnej krásy. Aj na Slovensku poznáme obrovskú sochu leva, ktorá stála na bratislavskom nábreží pri luxusnom hoteli blízko Zuckermandelu.

Socha zo starej pneumatiky, umenie recyklácia

Unikáty zo starej pneumatiky

Diela Lahcena Iwiho sú unikátmi v ktorých kombinuje motívy zvieracie, aj technologické. Na prvý pohľad by ste ani nepovedali, že ide o odpad, ktorý nemal iné využitie. Diela vyváža do Európy, kde je o ne veľký záujem. Pritom môže byť inšpiráciou aj mnohým kreatívnym ľuďom na Slovensku. Chce to len zručnosť pri narábaní s nožom. Ručné rezanie pneumatiky nebude pre nikoho, čo sa bojí ostrej čepele a kvalitného noža.

Lahcen Iwi Maroco, umenie z pneumatik, TyresArt

Lahcen Iwi Maroco, umenie z pneumatik, TyresArt

Lahcen Iwi Maroco, umenie z pneumatik, TyresArt

Zdroj: https://www.facebook.com/iwi.lehcen

Využitie starých pneumatík

V minulosti ich niektoré bežecké dráhy používali ako podklad, niekde ich využijú na zabezpečenie prístavov a lakov lodí, na pár miestach nájdu využitie ako dekorácia, no vždy je to len pár ekologických aktivít, ktoré riešia zopár pneumatík a ich osud. Pneumatík bez budúcnosti sú milióny. V určitom čase každá jedna dosiahne stav, kedy bude odpadom. Recyklovanie pneumatík je riešenie, ako zamedziť nedostatku kaučuku a dopadom pre oslabenú výrobu. Lenže nie všade sa recyklujú a aj samotná recyklácia niečo stojí.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu