ZN.SK
ryšavá žena pehavá

Gingerfóbia je strach z ryšavých a pehavých ľudí

Viete čo je to Gingerfóbia? Ide o strach z hrdzavovlasých ľudí, ktorých tvár pokrývajú pehy. Ťažko povedať z čoho tento strach pramení.

Na svete poznáme veľmi veľa fóbií, ktoré nás môžu strašiť celý život. Jedna zo zvláštnych fóbií, ktorá je namierená voči ľuďom konkrétnej farby vlasov, sa však často viaže aj na ľudí pehavých. Je to akási podvedomá nedôvera a strach, ktorá človeka s gingerfóbiou prinúti správať sa zvláštne, prejavovať invektívy, či útoky voči ľuďom s hrdzavými vlasmi. Ryšavky sú pre niekoho lákavé, pre určitú časť ľudí, mužov aj žien odpudzujúce, ba dokonca vyvolávajúce strach a zvláštne nepríjemné pocity.

ryšavá žena pehavá

Fóbia z ryšavých, pravých ryšavých
Na to, aby sa naozaj fóbia vo vnútri človeka prejavila, je nutný originál s ryšavými vlasmi. Dnes si mnohé ženy vlasy prefarbia, no originálna ryšavka je rozpoznateľná podľa celej tváre, farby pokožky a pehavej tváre v okolí líc a nosa. Toto je tá pravá kombinácia, ktorá sa môže s gingerfobikom stretnúť pri nepríjemnom rozhovore, alebo len pre oboch nepríjemnom pokuse sa vyhnúť stretnutiu, či očnému kontaktu. Podľa gingerfobikov, ktorí sa na internete k svojmu strachu priznávajú, musí byť ešte niečo, čo je spúšťačom, pretože strach sa pri niektorých ryšavkách neaktivuje, kým pri ryšavých mužoch je miera oveľa vyššia. Údajne je najodpudivejším a najväčším štartérom psychickej úzkosti tvár amerického ťažko povedať či zabávača, alebo len umelej celebrity menom Carrot Top.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu