Gingerfóbia je strach z ryšavých a pehavých ľudí

Gingerfóbia je strach z ryšavých a pehavých ľudí

Na svete poznáme veľmi veľa fóbií, ktoré nás môžu strašiť celý život. Jedna zo zvláštnych fóbií, ktorá je namierená voči ľuďom konkrétnej farby vlasov, sa však často viaže aj na ľudí pehavých. Je to akási podvedomá nedôvera a strach, ktorá človeka s gingerfóbiou prinúti správať sa zvláštne, prejavovať invektívy, či útoky voči ľuďom s hrdzavými vlasmi. Ryšavky sú pre niekoho lákavé, pre určitú časť ľudí, mužov aj žien odpudzujúce, ba dokonca vyvolávajúce strach a zvláštne nepríjemné pocity.

ryšavá žena pehavá

Fóbia z ryšavých, pravých ryšavých
Na to, aby sa naozaj fóbia vo vnútri človeka prejavila, je nutný originál s ryšavými vlasmi. Dnes si mnohé ženy vlasy prefarbia, no originálna ryšavka je rozpoznateľná podľa celej tváre, farby pokožky a pehavej tváre v okolí líc a nosa. Toto je tá pravá kombinácia, ktorá sa môže s gingerfobikom stretnúť pri nepríjemnom rozhovore, alebo len pre oboch nepríjemnom pokuse sa vyhnúť stretnutiu, či očnému kontaktu. Podľa gingerfobikov, ktorí sa na internete k svojmu strachu priznávajú, musí byť ešte niečo, čo je spúšťačom, pretože strach sa pri niektorých ryšavkách neaktivuje, kým pri ryšavých mužoch je miera oveľa vyššia. Údajne je najodpudivejším a najväčším štartérom psychickej úzkosti tvár amerického ťažko povedať či zabávača, alebo len umelej celebrity menom Carrot Top.

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
časové zóny a hodiny
Časové zóny a rozdelenie: Slovensko patrí do CEST +2

Pery a žena
Nežiaduce chĺpky nad hornou perou pre ženy pohromou

Zem a Mesiac
Zem obieha dráhu dlhú 945,5 miliónov km rýchlosťou 108 000 km/h

Zavrieť