Feriha, úspešná turecká telenovela a Hazal Kaya v hlavnej úlohe - Zaujímavé novinky ZN.SK

Feriha, úspešná turecká telenovela a Hazal Kaya v hlavnej úlohe

Televízia Doma začala opäť vysielať turecký seriál Feriha od začiatku januára tohto roka. Feriha patrí medzi najúspešnejšie turecké telenovely, ktorá sa získala srdcia mnoho divákov a na Slovensku patrí medzi najobľúbenejšie. Aj keď vyznieva veľmi obyčajne, jedná sa o druhý najúspešnejší turecký seriál vôbec.

Hazal Kaya, (Zakázaná láska, seriál na TV Doma, Markíza)

foto: herečka Hazal Kaya, seriál Zakázaná láska, TV Doma / Markíza

Príbeh seriálu Feriha

Dej sledujeme zo života mladej a krásnej Ferihy Yilmazovej, ktorá však žije vo veľmi chudobných podmienkach so svojimi rodičmi a dvoma bratmi. Žijú ako domovníci v jednom z najluxusnejších hotely v Istanbule, kde sa starajú o chod a poriadok všetkých nájomníkov. Feriha vďaka dobrým výsledkom v škole získa možnosť študovať na prestížnej súkromnej škole v centre Istanbulu, kam dochádza každý deň z domu. Dostáva sa medzi bohatých mladých ľudí, ktorí aj ju vnímajú ako rovesníčku. Feriha na škole študuje vďaka štipendiu a značkové šaty, ktorými maskuje svoj chudobný pôvod, dostáva od svojej kamarátky z pomedzi zámožných nájomníkov, ktorá ako rozmaznaná dievčina vyhadzuje pokojne aj celkom nové šaty len preto, že pochádzajú od macochy.

Keď sa Feriha prvý deň na univerzite zoznámi s istým Emirom Sarrafoglem, zistí že sa dostala medzi dve svety z ktorých sa ťažko dostane. Feriha Emira očarí tým, že nosí luxusné oblečenie a býva v luxusnej štvrti, nevzbudzuje dojem chudobnej dievčiny a dcéry domovníka. Musí sa vysporiadať s vecami, ktoré si my nedokážeme predstaviť. Za to, že sa zamilovala do krásneho a bohatého Emira, je trestaná a obkľúčená svojou rodinou ktorá dodržiava tradície a nenechá si pošpiniť svoju česť.

Obi dvaja zaľúbenci, ktorí sa postupom času dokázali vysporiadať úplne so všetkým, nehladiac na následky svojich činov sa nakoniec dočkajú svojho konca, avšak nie šťastného.
V okamihu, ako im zazvonil zvonec na konci „rozprávky“, sa Emir musí vysporiadať s tragickým záverom na ich vlastnej svadbe.

Postavy seriálu

Feriha Yilmaz v podaní herečky Hazal Kaya

Je to turecká seriálová a filmová herečka. Narodila sa 1. októbra 1990 v Istanbule. Na scéne pôsobí od roku 2006 až po súčasnosť. Hazal vyštudovala tzv. Taliansku strednú školu v Istanbule. Ako malá navštevovala balet a hrala na husle. Medzi jej najväčší úspech patrí seriál Feriha, ktorý však musela opustiť kvôli cukrovke. Hazal mala rok prestávky ale v plnej sile sa vrátila späť na plátna. Momentálne natáča úplne nový seriál s názvom Maral, kde bude účinkovať v hlavnej úlohe.

Emir Sarrafoglu v podaní herca Cagatay Ulusoy

Emira hrá 23 ročný Cagatay Ulusoy. Narodil sa v roku 1990 a nad herectvom vlastne nikdy veľmi nerozmýšľal. Pochádza z rodiny so zmiešaným pôvodom. Jeho matka totiž pochádza z Bosny a Hercegoviny a otec je Turek z Bulharska. Çağatay sa k herectvu dostal náhodne. Pôvodne chcel študovať lesníctvo, no nakoniec rozbehol kariéru modela a v roku 2010 získal titul najkrajší model Turecka. Jeho prvá herecká rola bol Ahmet Onur zo seriálu Anadolu Kartallari, z roku 2011. Ďalej si zahral v seriály Adini Feriha Koydum (alebo Feriha) jednu z hlavných rolí.

Ferihin otec v podaní herca Metin Çekmez

Metin Çekmez je turecký divadelný a televízny herec. Rovnako ako jeho brat Dincer Çekmez. Objavil sa v desiatkach filmov a televíznych seriálov. Narodil sa 26. júla 1945 v Istanbule. V seriáli Šeherezáda, alebo inak 1001 a jedna noc, si zahral úlohu pána Burhana Elviaoglu. Vo Ferihe hrá otca hlavnej hrdinky, ktorý odmieta vzhľad modernej ženy na svojej dcére a dáva väčší význam zastaraným tradíciám, než modernej dobe a snahe chápaniu moderného človeka.

Zehra Yilmaz v podaní herečky Vahide Percin

Narodila sa 13. júna 1965 v Izmire na západe Turecka. Študovala na strednej grafickej škole, neskôr prešla na fakultu ekonómie. Svoju televíznu kariéru odštartovala v roku 2003, kedy stvárnila Suzan Kozan v seriáli Bir Istanbul Masalı. Slovákom je známa zo seriálu Adını Feriha Koydum (u nás pod názvom Feriha), kde stvárnila starostlivú, osudom ťažko matku hlavnej hrdinky Zehru.

4.5/5 - (2 votes)

Dominika: Som študentkou masmediálnej komunikácie, písanie ma napĺňa a posúva vpred. Obľubujem cestovanie, filmy , spoznávanie nových ľudí a zábavu.