ZN.SK
Hazal Kaya, (Zakázaná láska, seriál na TV Doma, Markíza)

Feriha, úspešná turecká telenovela a Hazal Kaya v hlavnej úlohe

Televízia Doma začala opäť vysielať turecký seriál Feriha od začiatku januára tohto roka. Feriha patrí medzi najúspešnejšie turecké telenovely, ktorá sa získala srdcia mnoho divákov a na Slovensku…

Televízia Doma začala opäť vysielať turecký seriál Feriha od začiatku januára tohto roka. Feriha patrí medzi najúspešnejšie turecké telenovely, ktorá sa získala srdcia mnoho divákov a na Slovensku patrí medzi najobľúbenejšie. Aj keď vyznieva veľmi obyčajne, jedná sa o druhý najúspešnejší turecký seriál vôbec.

Hazal Kaya, (Zakázaná láska, seriál na TV Doma, Markíza)

foto: herečka Hazal Kaya, seriál Zakázaná láska, TV Doma / Markíza

Príbeh seriálu Feriha

Dej sledujeme zo života mladej a krásnej Ferihy Yilmazovej, ktorá však žije vo veľmi chudobných podmienkach so svojimi rodičmi a dvoma bratmi. Žijú ako domovníci v jednom z najluxusnejších hotely v Istanbule, kde sa starajú o chod a poriadok všetkých nájomníkov. Feriha vďaka dobrým výsledkom v škole získa možnosť študovať na prestížnej súkromnej škole v centre Istanbulu, kam dochádza každý deň z domu. Dostáva sa medzi bohatých mladých ľudí, ktorí aj ju vnímajú ako rovesníčku. Feriha na škole študuje vďaka štipendiu a značkové šaty, ktorými maskuje svoj chudobný pôvod, dostáva od svojej kamarátky z pomedzi zámožných nájomníkov, ktorá ako rozmaznaná dievčina vyhadzuje pokojne aj celkom nové šaty len preto, že pochádzajú od macochy.

Keď sa Feriha prvý deň na univerzite zoznámi s istým Emirom Sarrafoglem, zistí že sa dostala medzi dve svety z ktorých sa ťažko dostane. Feriha Emira očarí tým, že nosí luxusné oblečenie a býva v luxusnej štvrti, nevzbudzuje dojem chudobnej dievčiny a dcéry domovníka. Musí sa vysporiadať s vecami, ktoré si my nedokážeme predstaviť. Za to, že sa zamilovala do krásneho a bohatého Emira, je trestaná a obkľúčená svojou rodinou ktorá dodržiava tradície a nenechá si pošpiniť svoju česť.

Obi dvaja zaľúbenci, ktorí sa postupom času dokázali vysporiadať úplne so všetkým, nehladiac na následky svojich činov sa nakoniec dočkajú svojho konca, avšak nie šťastného.
V okamihu, ako im zazvonil zvonec na konci „rozprávky“, sa Emir musí vysporiadať s tragickým záverom na ich vlastnej svadbe.

Postavy seriálu

Feriha Yilmaz v podaní herečky Hazal Kaya

Je to turecká seriálová a filmová herečka. Narodila sa 1. októbra 1990 v Istanbule. Na scéne pôsobí od roku 2006 až po súčasnosť. Hazal vyštudovala tzv. Taliansku strednú školu v Istanbule. Ako malá navštevovala balet a hrala na husle. Medzi jej najväčší úspech patrí seriál Feriha, ktorý však musela opustiť kvôli cukrovke. Hazal mala rok prestávky ale v plnej sile sa vrátila späť na plátna. Momentálne natáča úplne nový seriál s názvom Maral, kde bude účinkovať v hlavnej úlohe.

Emir Sarrafoglu v podaní herca Cagatay Ulusoy

Emira hrá 23 ročný Cagatay Ulusoy. Narodil sa v roku 1990 a nad herectvom vlastne nikdy veľmi nerozmýšľal. Pochádza z rodiny so zmiešaným pôvodom. Jeho matka totiž pochádza z Bosny a Hercegoviny a otec je Turek z Bulharska. Çağatay sa k herectvu dostal náhodne. Pôvodne chcel študovať lesníctvo, no nakoniec rozbehol kariéru modela a v roku 2010 získal titul najkrajší model Turecka. Jeho prvá herecká rola bol Ahmet Onur zo seriálu Anadolu Kartallari, z roku 2011. Ďalej si zahral v seriály Adini Feriha Koydum (alebo Feriha) jednu z hlavných rolí.

Ferihin otec v podaní herca Metin Çekmez

Metin Çekmez je turecký divadelný a televízny herec. Rovnako ako jeho brat Dincer Çekmez. Objavil sa v desiatkach filmov a televíznych seriálov. Narodil sa 26. júla 1945 v Istanbule. V seriáli Šeherezáda, alebo inak 1001 a jedna noc, si zahral úlohu pána Burhana Elviaoglu. Vo Ferihe hrá otca hlavnej hrdinky, ktorý odmieta vzhľad modernej ženy na svojej dcére a dáva väčší význam zastaraným tradíciám, než modernej dobe a snahe chápaniu moderného človeka.

Zehra Yilmaz v podaní herečky Vahide Percin

Narodila sa 13. júna 1965 v Izmire na západe Turecka. Študovala na strednej grafickej škole, neskôr prešla na fakultu ekonómie. Svoju televíznu kariéru odštartovala v roku 2003, kedy stvárnila Suzan Kozan v seriáli Bir Istanbul Masalı. Slovákom je známa zo seriálu Adını Feriha Koydum (u nás pod názvom Feriha), kde stvárnila starostlivú, osudom ťažko matku hlavnej hrdinky Zehru.

Pripravila Dominika Budová

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.



Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu