ZN.SK
Transcend 2TB StoreJet 300

Externý 2TB disk Transcend StoreJet 300 pre Mac aj Win

Transcend, výrobca nie iba pevných diskov značky, priniesol na trh novinku s označením StoreJet 300. Disk veľký 2 TB, určený pre Mac, použijete aj vo Windows.

Transcend, výrobca nie iba pevných diskov značky, priniesol na trh novinku s označením StoreJet 300. Externý disk pripojiteľný cez USB, alebo ešte výkonnejší stále ešte poriadne neobjavený Thunderbolt, s kapacitou 2TB nesie už na svojom balení označenie, že je primárne určený užívateľom so systémom Mac. Nie je bežné, aby babička kupovala vnukom na Vianoce disk. Ak by sa však takýto zázrak naozaj stal, v tomto prípade by to ani pri Vašom Windows 7, Windows 8 či minimálne Linuxe Kernel 2.6.31 žiaden problém. Disk si totiž hravo prerobíte na Windows jednoducho preformátovaním.

Transcend 2TB StoreJet 300

StoreJet 300 pre Mac a Windows

Disk je určený pre systémy Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Linux Kernel 2.6.31 a viac a samozrejme pre Mac OS X 10.5 a viac. Disk podporuje pripojenie cez Thunderbolt, avšak v tomto rozhraní funguje v Mac OS X 10.6 a vyššej verzii, no nespolupracuje s Linuxom. Jeho cena sa na Slovensku pohybuje od 230 EUR vyššie.

Predformátovaný môže byť pre MacOS X, avšak pomocou správcu diskov vo Windows (Disk Management) je možné celú jednotku zmazať a preformátovať na nový formát plne fungujúci pod Windows, čiže NTFS. Následne máte plne fungujúci externý disk v pôsobivom kovovom obale s dvoma portmi. Výrobca uvádza rýchlosť pri USB 3.0 v okolí 5 Gb/s a rýchlosť pri Thunderbolt až 15 Gb za sekundu.

Balenie a jeho obsah

Disk v kovovom obale striebornej farby sedí ku klasickým odtieňom produktov Apple, čiže pokiaľ po disku siahnete práve preto, že má byť súčasťou jabĺčkových produktov, nebude pôsobiť ako päsť na oko. Spodnú časť tvoria štyri pogumované nožičky a presné označenie modelu číslom TS2TSJM300. Súčasťou balenia je čierne vrecko určené na prenášanie, čierna taštička do ktorej mimo disk schováte aj jeden z dvoch káblov. Aj tie sú pochopiteľne súčasťou balenia. Zaujímavé je, že kábel pre pripojenie USB 3.0, alebo keď inak nejde aj 2.0, je doplnený aj o kábel stále ešte menej rozšíreného pripojenia Thunderbolt, ktoré sa pýši obrovskou rýchlosťou.

Na pohľad pôsobí príjemne, po rýchlom sformátovaní je pripravený na prácu. Pripojením cez USB 3.0 láka na rýchlejšiu prácu, najmä ako úložisko. Jeho určitou nevýhodou je, že pri snahe o jeho pripojenie k Macu bude zrejme potrebné formátovať pre systém súborov Windows OS. Zaujímavé je, že spolupracuje aj s Linuxom, teda ak máme na mysli pripojenie cez USB. V balení je tiež niekoľko menších propagačných materiálov, ktoré ak nepoznáte výrobcu Transcend, predstavujú ponuku multimediálnych zariadení, RAM pamätí a ďalších výrobkov.

Špecifikácia:

  • Rozmery: 125.9mm x 78.2mm x 17.2 mm
  • Váha: 240 g (8.47 oz)
  • Voltáž: pri spojení Thunderbolt 15V / alebo pri USB 5V
  • Teplota pri činnosti: 5°C ~ 55°C
  • Systém disku: 2.5″ SATA Hard Drive
  • Certifikáty: CE, FCC, BSMI
  • Pripojiteľnosť cez: Thunderbolt / USB 3.0
  • Záruka by mala byť 3 roky

Disk je kompatibilný s aplikáciami Transcend na záchranu a obnovu poškodených dát, prípadne s aplikáciou Transcend Elite. Viac informácií je o konkrétnom produkte v angličtine na oficiálnych stránkach.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu