Egypt súdi speváčku za to, že odporúčala nepiť vodu z Nílu - Zaujímavé novinky ZN.SK

Egypt súdi speváčku za to, že odporúčala nepiť vodu z Nílu

Šesť mesiacov väzenia a niekoľko tisíc egyptských libier pokuty hrozí egyptskej speváčke Širín, ktorá v jednom svojom videoklipe odporúčala mužovi napiť sa radšej ako z Nílu vody evian, čo je komerčná značka vody a pre niektoré krajiny je evian aj pojmom pre balenú vodu zaužívaný vďaka popularite a rozšírení balenej vody.

Níl Egypt a vody Nílu

Podľa egyptských úradov sa tak dopustila urážky štátu, keďže Níl je jej symbol a jej reakcia bola odpoveďou na miestne príslovie o tom, že sa vracajú tí, čo pijú z Nílu.

Napriek tomu, že mala pravdu, dopustila sa urážky štátu

V súčasnosti je Níl mimoriadne špinavou riekou, ktorá už dávno neposkytuje zdroj pitnej vody. Piť vodu z n9lu sa neodváži ani samotný Egypťan, ak na tom nie je naozaj zle. Do rieky vedú kanalizácie a aj na poznávacích okruhoch v Egypte sa vám miestni sprievodcovia zasmejú na otázku, či je voda v Níle pitná. Speváčkin videoklip sa zrejme už nikdy nikde neobjaví.

Umelkyňa sa podľa zahraničných médií ospravedlnila a zatiaľ súdny spor vyriešila kauciou.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.