Do kín prídu superhrdinskí súrodenci vo filme SHAZAM! Hnev bohov

Do kín prídu superhrdinskí súrodenci vo filme SHAZAM! Hnev bohov

Zachraňovať svet sa môže zdať ľahšie, keď sa o svoje nadprirodzené schopnosti delíte so svojimi najbližšími. Taký je aj prípad Billyho Batsona, ktorý pred pár rokmi získal danosti starovekých bohov a stačí mu vysloviť slovko SHAZAM, aby disponoval múdrosťou Šalamúna, silou Herkula, výdržou Atlasa, mocou Dia (Zeus), odvahou Achilla a rýchlosťou Merkúra, ktorých začiatočné písmená slovo tvoria. Nie je však sám. Rovnako sa dokážu stať superhrdinami aj jeho adoptívni súrodenci, s ktorými sa o silu podelil na konci svojho prvého filmového dobrodružstva. V pokračovaní budú musieť čeliť nečakaným nepriateľkám – v kinách už od 16. marca.

Shazam! Hnev bohov

SHAZAM! Hnev bohov

Billy a jeho súrodenci z pestúnskej rodiny sa na začiatku nového príbehu budú snažiť skĺbiť životy tínedžerov so životmi superhrdinov. Keď ale na Zem prídu dcéry bájneho Atlasa, pomstychtivé staroveké bohyne s túžbou podmaniť si svet, Billy a jeho rodina budú vtiahnutí do boja o svoje superschopnosti, životy blízkych aj osud civilizácie.

Pôvodné herecké zloženie aj známe mená navyše

Do hlavnej úlohy sa vo filme SHAZAM! Hnev bohov vracia zábavná dvojica Ashera Angela a a Zacharyho Leviho – prvý stvárňuje Billyho teenagerskú verziu, druhý jeho superhrdinské alter ego, teda verziu najväčšieho potenciálu, aký dokáže Billyho telo dosiahnuť. Obávanými Altasovými dcérami sa na plátne stanú herecké legendy Helen MirrenLucy Liu. Ďalej sa môžeme tešiť na Rachel Zegler, Djimona Hounsoua, ale aj Jacka Dylana Grazera, ktorý si zopakuje úlohu Billyho urozprávaného nevlastného brata Freddyho.

Okrem hereckého ansámbla nebude vo filme chýbať ani celá plejáda mýtických tvorov. Dočkáme sa draka, harpií, kyklopov, ale aj jednorožcov v netradičnej podobe. „Tento film je omnoho väčší ako ten prvý,“ hovorí nadšene režisér David F. Sandberg. „Máme väčšie pieskovisko a oveľa väčšie efekty, čo bolo určite vzrušujúce, a nepochybne sme to roztočili, čo sa týka akcie, vizuálu a najmä zvuku. Tento film je vyrobený pre veľké plátno a veľký zvuk…“

Komiksový veľkofilm SHAZAM! Hnev bohov prináša na filmové plátna hrdinov známych z komiksov vydavateľstva DC Comics. Do slovenských kín ho uvedie distribučná spoločnosť Continental film v pôvodnom znení, ale aj vo verzii so slovenským dabingom.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.