Diaľničná známka 2018: jej cena sa nezmenila, pripomenie sa sama - ZN

Diaľničná známka 2018: jej cena sa nezmenila, pripomenie sa sama

Slovenská diaľničná známka 2018 sa v ničom nezmenila od tej z roku 2017. Dá sa zakúpiť online na portáli eZnamka.sk, alebo na ktorejkoľvek čerpacej stanici a platí, ako je zvykom, do konca januára nasledujúceho roku. Tak je to aj počas roka 2018. Január sa chýli ku koncu a systém platby za diaľnice tak odhalil ďalšiu novinku.

eZnamka, diaľničná známka 2018

ilustračná foto

Všetci tí, čo si svoju známku kúpili v roku 2017 a uviedli email, mohli dostať dnes email s upozornením, že platnosť známky sa chýli ku koncu. Systém upozornenia doteraz nebol aj preto, že ľudia neuvádzali svoj email pri kúpe známky, keďže si ju kúpili jednoducho na pumpách a ani len pumpár netušil kto ste a na čom jazdíte.

Diaľničná známka 2018 po starom, ceny aj systém zostali

Ceny, ako aj spôsoby zakúpenia nových známok, fungujú po starom. Celoročná diaľničná známka pre rok 2018 platná do 31.1.2019 stojí 50 EUR pre osobné vozidlo ako aj pre prípojné vozidlo / prívesný vozík / príves. 30 dňová známka 2018 je v cene 14 EUR a platí 30 dní od začiatku platnosti, rovnako ako na vozík. 10 dňová známka 2018 stojí 10 EUR, taktiež aj za príves.

Online zakúpenie je možné priamo na stránke: https://eznamka.sk/

  • Na stránke je nutné vytvoriť objednávku pre diaľničnú známku osobitne pre auto a osobitne pre vozík.
  • Vyberte si možnosť, ktorú chcete a kliknite na ňu cez tlačidlo KÚPIŤ.
  • Vyplňte formulár, kde je na výber rôzna krajina registrácie vozidla, no na výber sú priamo klikateľné vlajky okolitých štátov so Slovenskom.
  • Prejdite k výberu platby.

Systém nie je komplikovaný. Keďže v minulom roku ste nás niektorí žiadali, aby sme vám pomohli pri registrácii známky, zväčša šlo o otázky, ktoré sa spájali s neistotou, no žiaľ veľa krát aj s nezáujmom čítať obsah okienok a pokyny na stránkach. Zakúpenie novej známky je záležitosťou zhruba na 5 minút s kompletným prečítaním všetkého, čo pre istotu môžete v prípade nedôvery v systém spochybňovať. Stránky eZnamka.sk sú oficiálnym predajcom diaľničných známok.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.