ZN.SK
Diaľničná známka 2017

Diaľničné známky na rok 2017 už v predaji, online aj v predajniach

Diaľničné známky pre rok 2017 sú už v predaji. Informácia o tom, že sa výška poplatkov nebude zvyšovať ani nasledujúci rok, nám bola známa už dlhšie…

Diaľničné známky pre rok 2017 sú už v predaji. Informácia o tom, že sa výška poplatkov nebude zvyšovať ani nasledujúci rok, nám bola známa už dlhšie, no až teraz sme získali možnosť zakúpiť si diaľničné známky už aj na všetkých predajných miestach a najmä online na webe.

Diaľničná známka 2017

Online je to pohodlné

Bez potreby chodiť do predajní, či na pumpu je možné si kúpiť známku na novú sezónu z pohodlia cez počítač. Tejto metóde však stále nedôverujú neistí ľudia a všetci tí, ktorí pre málo skúseností, alebo naopak pre iné skúsenosti, nedôverujú bankovým prenosom a nemajú dôveru v systém ako taký. Dôležité je pritom zadávať správne údaje, aby ste nezakúpili diaľničnú známku niekomu inému.

Ceny zostávajú nezmenené a teda diaľničná známka platiaca od 1.1.2017 do 31.1.2018 ročná za 50 EUR, 30 dňová 2017 za 14 EUR a 10 dňová za 10 EUR. Na stránkach eZnamky.sk je však nutné v prípade záujmu o kúpu známky aj pre prívesný vozík, prekliknúť si túto voľbu v hornej ponuke, čo následne aktivuje prístup ku kúpe známok aj pre ne.

Ako kúpiť diaľničnú známku cez internet?

Známka sa dá zakúpiť bez väčších komplikácií v priebehu pár minút. Pre niekoho sekúnd. Na stránke eZnamka.sk si vyberiete v časti pod osobným autom do 3,5 tony jej trvanie. Následne kliknete na tlačidlo kúpiť, vpíšete bez medzier a pomlčky svoju značku (EVČ, inak sa jej ľudovo hovorí ŠPZ). Vyplníte svoj email, telefonický kontakt a prepíšete ochranný kód. Tento kód nemá nič spoločné s kúpou, je tu len na ochranu pred automatmi, ktoré by chceli robiť fingované objednávky. V ďalšom kroku po potvrdení získate prístup do rekapitulácie, kde prekliknete na terminál ak chcete platiť platobnou kartou VISA, Maestro, MasterCard, VISA electron, alebo Diner’s Club. Prvá prednastavená voľba je priame vstúpenie do Tatra banka platobného systému, kam sa môžu prihlásiť klienti Tatra banky.

Slovensko je popredu

Hoci sme si zvykli, že Slovensko je v mnohom pozadu a veľa inovácií sa k nám dostáva ako k posledným, v tomto prípade sme preskočili zvyšok Európy. Len málo krajín má možnosť zakúpiť známky cez internet. Známku si pritom zvládneme kúpiť pred Vianocami, ako napríklad netradičný darček, keďže v niektorých domácnostiach bude kupovaná ako nevyhnutnosť. nuž a úžitok má z nej nakoniec viac ľudí.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu