Diaľničná patrola: bezplatná pomoc v prípade defektu, poruchy a pod. - Zaujímavé novinky ZN.SK

Diaľničná patrola: bezplatná pomoc v prípade defektu, poruchy a pod.

Súčasťou elektronickej diaľničnej známky sú aj výhody, o ktorých nie každý vodič vie. Súčasťou jej ceny je aj možnosť použiť diaľničnú patrolu v prípadoch, kedy potrebujete nutne pomoc. Od roku 2015 je v plnej prevádzke služba Diaľničnej spoločnosti, ktorá sa stará o plynulú prevádzku na diaľnici a to sa týka najmä bezpečnosti ľudí. Patrola hliadkuje, no sami si ju môžete privolať na bezplatnom telefonickom čísle:

0800100007

0800 100 007

Dostupná je 24 hodín denne každý deň v roku a k dispozícií je vodičom napríklad v prípade poruchy, nutného odtiahnutia, zabezpečenia vozidla v prípade nehody, pomáha pri obnove cesty po nehode, ale taktiež jej pomoc môžete využiť v prípade defektu. Pri svojpomocnom pokuse vymeniť koleso sú k dispozícií s plným vybavením, nástrojmi a prístrojmi.

Diaľničná patrola v diaľničnej známke

Vzhľadom na pokuty, ale najmä pre rýchlosť s akou je možné prekonávať vzdialenosti, môžeme ešte stále hovoriť o oplatení sa jazdiť s diaľničnou známkou. Benefitom pre platiaceho zákazníka je následne aj vedomosť o Diaľničnej patrole, ktorá by mala byť dostupná na viacerých miestach Slovenska na úsekoch sprevádzkovaných diaľnic. Keďže Slováci sú veľmi radi, ak k jednej službe dostanú niečo navyše, v tomto prípade ide o funkciu, ktorú nevyužívajú len preto, že o nej nie vždy vedia. Diaľničná patrola s avšak pohybuje a je ju možné privolať aj na niektoré úseky ciest R1 (Trnava – Nitra, Žarnovica – Banská Bystrica), časť D3 pri Čadci, diaľnica D4/D2 Bratislava Brno, aj R4 Košice smerom na juh.

NDS Diaľničná patrola mapa

zdroj: https://www.ndsas.sk/sluzby/dialnicna-patrola

Záujemcovia o aplikáciu, ktorá mimo možnosť privolania si pomoci disponuje aj dopravným inforservisom, si môžete stiahnuť podľa operačného systému. Opäť ale nejde o aplikáciu s podporou mobilných systémov Windows, čo nie je chyba Diaľničnej spoločnosti.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.