ZN.SK
Diaľnica

Diaľničná patrola: bezplatná pomoc v prípade defektu, poruchy a pod.

Súčasťou elektronickej diaľničnej známky sú aj výhody. Pomoc v prípade defektu, poruchy, alebo ak sa minie benzín je Diaľničná patrola na 0800100007

Súčasťou elektronickej diaľničnej známky sú aj výhody, o ktorých nie každý vodič vie. Súčasťou jej ceny je aj možnosť použiť diaľničnú patrolu v prípadoch, kedy potrebujete nutne pomoc. Od roku 2015 je v plnej prevádzke služba Diaľničnej spoločnosti, ktorá sa stará o plynulú prevádzku na diaľnici a to sa týka najmä bezpečnosti ľudí. Patrola hliadkuje, no sami si ju môžete privolať na bezplatnom telefonickom čísle:

0800100007

0800 100 007

Dostupná je 24 hodín denne každý deň v roku a k dispozícií je vodičom napríklad v prípade poruchy, nutného odtiahnutia, zabezpečenia vozidla v prípade nehody, pomáha pri obnove cesty po nehode, ale taktiež jej pomoc môžete využiť v prípade defektu. Pri svojpomocnom pokuse vymeniť koleso sú k dispozícií s plným vybavením, nástrojmi a prístrojmi.

Diaľničná patrola v diaľničnej známke

Vzhľadom na pokuty, ale najmä pre rýchlosť s akou je možné prekonávať vzdialenosti, môžeme ešte stále hovoriť o oplatení sa jazdiť s diaľničnou známkou. Benefitom pre platiaceho zákazníka je následne aj vedomosť o Diaľničnej patrole, ktorá by mala byť dostupná na viacerých miestach Slovenska na úsekoch sprevádzkovaných diaľnic. Keďže Slováci sú veľmi radi, ak k jednej službe dostanú niečo navyše, v tomto prípade ide o funkciu, ktorú nevyužívajú len preto, že o nej nie vždy vedia. Diaľničná patrola s avšak pohybuje a je ju možné privolať aj na niektoré úseky ciest R1 (Trnava – Nitra, Žarnovica – Banská Bystrica), časť D3 pri Čadci, diaľnica D4/D2 Bratislava Brno, aj R4 Košice smerom na juh.

NDS Diaľničná patrola mapa

zdroj: https://www.ndsas.sk/sluzby/dialnicna-patrola

Záujemcovia o aplikáciu, ktorá mimo možnosť privolania si pomoci disponuje aj dopravným inforservisom, si môžete stiahnuť podľa operačného systému. Opäť ale nejde o aplikáciu s podporou mobilných systémov Windows, čo nie je chyba Diaľničnej spoločnosti.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu