ZN.SK
Ivan Jakeš, Dakar 2017 blesk

Dakar 2017: Ivan Jakeš v 3. etape zasiahnutý bleskom, na 4. štartuje

Slovenskému pretekárovi Ivanovi Jakešovi priniesli preteky Dakar 2017 obzvlášť nezabudnuteľný zážitok s ktorým sa nemôže pochváliť hocikto. Zasiahol ho blesk.

Najslávnejšie vytrvalostné púštne preteky motocyklistov a automobilov v rôznej triede, Dakar, sa už niekoľko sezón neodohrávajú na Africkom kontinente v spojení s Francúzskom, ale v Južnej Amerike. Slovenskému pretekárovi Ivanovi Jakešovi priniesli obzvlášť nezabudnuteľný zážitok s ktorým sa nemôže pochváliť hocikto.

Ivan Jakeš, Dakar 2017 blesk

Počas pretekov ho zasiahol blesk. Nestál pritom na zemi a podarilo sa mu tak intuitívne odizolovať vodivosť „do stratena“ vďaka pneumatikám motorky. Informáciu priniesli azda všetky športové médiá, vrátane zahraničných. Blesk sa objavil na trati už aj v minulosti, no po na Dakare tento rok zlé počasie uštedrilo blesk len nášmu jazdcovi a to počas jeho desiatej účasti v známych pretekoch.

Dostal sa do nemocnice v argentínskom Jujuy, kde mu urobili niekoľko vyšetrení, EKG, dali infúzie a zostal niekoľko hodín na pozorovaní. Jakeš by mal byť v poriadk. Vo voľnej púšti bez hôr a vysokých stromov môže motocyklista tvoriť najvyšší bod, no hlavne slušná nádielka kovových súčiastok je ako magnet na prilákanie blesku.

Jakeš na 4. etapu nastúpi

Fanklub Ivana Jakeša dáva aktuálne informácie, podľa ktorých je Ivan v poriadku a na 4. etapu nastúpi. https://www.facebook.com/Ivan.Jakes/?fref=ts (zdroj foto). V priebežnom poradí je momentálne na 17. priečke svetového poradia. Pokojne sa teraz môže stať, že získa novú prezývku.

3. etapa

3. etapa pretekov vedie z mesta Sam Miguel de Tucumán do mesta San Salvador de Jujuy a jej dĺžka je 364 km. Ďalším zo slovenských jazdcov, ktorý preteká na prestížnych vytrvalostných pretekoch Dakar je Štefan Svitko, minuloročný víťaz II. miesta. Nasledujúca 4. etapa sa nachádza v Bolívii.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu