V Čechách (na internete) sa šíri zábavný liek Dobrofen - Zaujímavé novinky ZN.SK

V Čechách (na internete) sa šíri zábavný liek Dobrofen

Na internete koluje fotografia a zmienka o liečive menom Dobrofen. Liečivo z triedy antikok*tikum, nemá označenie žiadneho známeho farmaceutického výrobcu, za to má zaujímavú krabičku a príbalovú informáciu. Ide skôr o zábavu a hoci nie je celkom jasné, kde je skutočný pôvod fotografie, stala sa hitom. Veľké zdieľanie a ako tomu už býva, kopírovanie jedného od druhého, nám tak trochu znemožňuje pátranie. V každom prípade ide o výbornú recesiu, aj keď liečivo Dobrofen v zahraničí naozaj pod týmto názvom registrované je, no určené na liečbu zapáleného hrdla. Pri hlbšej analýze však nájdete odkaz v dolnom rohu. Třešťský průměr je totiž divadelný súbor, ktorý má týmto originálnym zábavným obrázkom nepriamo pomerne slušnú reklamu.

Dobrofen

Medikament s obzvlášť originálnym príbalovým manuálom

Liečivo sa má používať pri prejavoch kretenizmu, záchvatoch idiocie a debility. Odporúča sa aj pri nedostatku súcitu, svedomia, pocitoch hnevu a pri absencii dobra a dobrej nálady. Má mať účinky proti zhovadilostiam, smilstvu, zlobe, závisti a sváru. Zábavnejšie následne pôsobia upozornenia v druhej polovici. V prípade napadnutia démonom zla sa má Dobrofen užívať až po dohode s kňazom a nemá sa používať v prípade alergie na Boha. V rámci vedľajších účinkov má spôsobovať reakciu precitlivenosti, rovnováhy, altruizmu, filantropie, či sentimentality. V prípade závažnejších účinkov príbalový leták odporúča pomodliť sa.

V skutočnosti by sa takéto liečivo na trh určite hodilo. Niekoľko miest, ktoré prezentujú toto liečivo ako novinku na českom trhu sa stretáva s pritakávaním, že takéto liečivo je nevyhnutné, ba dokonca aj s názormi a otázkami, ktoré nemajú jasno v tom, či ide o realitu, alebo vtip. Niečo také by však malo byť jasné každému, čo si obsah prečíta.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.