ZN.SK
Dobrofen

V Čechách (na internete) sa šíri zábavný liek Dobrofen

Na internete koluje fotografia a zmienka o liečive menom Dobrofen. Ľudí v prvom rade pobaví jeho príbalový leták s návodom na použitie, či vedľajšími účinkami. Zachrániť by pritom mohol veľkú časť populácie.

Na internete koluje fotografia a zmienka o liečive menom Dobrofen. Liečivo z triedy antikok*tikum, nemá označenie žiadneho známeho farmaceutického výrobcu, za to má zaujímavú krabičku a príbalovú informáciu. Ide skôr o zábavu a hoci nie je celkom jasné, kde je skutočný pôvod fotografie, stala sa hitom. Veľké zdieľanie a ako tomu už býva, kopírovanie jedného od druhého, nám tak trochu znemožňuje pátranie. V každom prípade ide o výbornú recesiu, aj keď liečivo Dobrofen v zahraničí naozaj pod týmto názvom registrované je, no určené na liečbu zapáleného hrdla. Pri hlbšej analýze však nájdete odkaz v dolnom rohu. Třešťský průměr je totiž divadelný súbor, ktorý má týmto originálnym zábavným obrázkom nepriamo pomerne slušnú reklamu.

Dobrofen

Medikament s obzvlášť originálnym príbalovým manuálom

Liečivo sa má používať pri prejavoch kretenizmu, záchvatoch idiocie a debility. Odporúča sa aj pri nedostatku súcitu, svedomia, pocitoch hnevu a pri absencii dobra a dobrej nálady. Má mať účinky proti zhovadilostiam, smilstvu, zlobe, závisti a sváru. Zábavnejšie následne pôsobia upozornenia v druhej polovici. V prípade napadnutia démonom zla sa má Dobrofen užívať až po dohode s kňazom a nemá sa používať v prípade alergie na Boha. V rámci vedľajších účinkov má spôsobovať reakciu precitlivenosti, rovnováhy, altruizmu, filantropie, či sentimentality. V prípade závažnejších účinkov príbalový leták odporúča pomodliť sa.

V skutočnosti by sa takéto liečivo na trh určite hodilo. Niekoľko miest, ktoré prezentujú toto liečivo ako novinku na českom trhu sa stretáva s pritakávaním, že takéto liečivo je nevyhnutné, ba dokonca aj s názormi a otázkami, ktoré nemajú jasno v tom, či ide o realitu, alebo vtip. Niečo také by však malo byť jasné každému, čo si obsah prečíta.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu