ZN.SK
Black Friday

Black Friday 2017 „oslávime“ 24. novembra. A čo roky 2018, 2019 a 2020?

Nákupný „sviatok“ Black Friday, pochádza z USA. V roku 2017 ho „slávime“ 24. novembra. Ako je to v rokoch 2018, 2019, 2020 a ďalších?

Nákupný sviatok Black Friday, ktorý je tak veľmi kritizovaný za to, čo predstavuje, pochádza z USA. Už to je dôvodom na veľkú kritiku, hoci ako účinný marketingový nástroj ho využívajú na celom svete. Ba dokonca jeden obchod s odporným ufónom si ho dokáže vytvoriť kedykoľvek počas roka.

Black Friday

Black Friday je však v prvom rade jeden konkrétny deň, počas ktorého sa vedia predajcovia pripraviť na zvýšený záujem ľudí o tovar a nákupy a práve v tento deň sa dokážu aj samotní zákazníci pripraviť finančne na plánované nákupy.

V roku 2017 je Black Friday 24. novembra

Tak ako je zvykom, v preklade Čierny piatok je vždy piatkom. Konkrétnym piatkom je však vďaka americkému dňu vďakyvzdania za úrodu. Thanksgiving day oslavovaný vo štvrtok zakončený typickou večerou v kruhu rodiny alebo priateľov je na druhý deň spájaný s voľnom v práci, záležiac od zamestnávateľa. Voľno v takom prípade a obdobie pred Vianocami plynule prešli do príležitosti navštíviť obchody a nakupovať. Postupne zareagoval internet a s ním celý svet.

Hovorievajú, že „Amerika nám natlačila ich Black Friday“ avšak samotní zákazníci ho chceli a uplynulé roky hojne nakupujú. Tomuto nákupnému „sviatku“ sme sa už venovali v inom našom článku. Pre nás ešte nie celkom tradičný deň sa neviaže na konkrétne číslo, ale piatok v závere mesiaca. Aj preto prinášame prehľad, v ktoré dni sa môžete ako obchodníci pripraviť na akcie a kedy z pohľadu zákazníka budete mať možnosť sa pripraviť.

  • Black Friday 2018 je 23. novembra 2018
  • Black Friday 2019 je 29. novembra 2019
  • Black Friday 2020 je 27. novembra 2020
  • Black Friday 2021 je 26. novembra 2021
  • Black Friday 2022 je 25. novembra 2022
  • Black Friday 2023 je 24. novembra 2023

Vedieť kedy, to má svoje výhody

Vedieť kedy vypukne zľavové šialenstvo má svoje výhody. Už dnes sú nám známe rodiny, ktoré plánujú nákup žehličky, televízora, alebo iných spotrebičov. Čakať ešte dva mesiace, v čase prípravy tohtro článku, je nepochybne ťažké. Pri stave peňaženiek sa ale pre mnohých oplatí počkať a ušetriť. Rovnako tak hráči hier očakávajú na čierny piatok výpredaje v obchodoch s hrami, prípadne ľudia pracujúci na internete. Čierny piatok využívajú predajcovia licencií, domén, rôznych online služieb. Nakúpiť ich na 12 mesiacov znamená získať výhodné obdobie na celý rok až takmer k ďalšiemu Black Friday.

 

Black Friday ponuky v obchodoch (2017)

Skúste sa pozrieť na ponuky niektorých obchodov. Tieto obchody ponúkajú svoje BLACK FRIDAY už v predstihu, alebo v čase Black Friday či Black Week organizujú iné výrazné zľavy a akcie.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu