ZN.SK
Bibliotéka 2015

Bibliotéka 2015: aké populárne knihy letia tento rok?

Knihy sú stále populárne, nevytlačili ich filmy, ani hry. Dokazuje to aj druhý deň aktuálneho ročníka Bilbiotéky. Práve Bibliotéka, ktorá končí 8. novembra

Knihy sú stále populárne, nevytlačili ich filmy, ani hry. Dokazuje to aj druhý deň aktuálneho ročníka Bilbiotéky. Práve Bibliotéka, ktorá končí 8. Novembra 2015 v bratislavskej Inchebe prináša viacero tipov na aktuálne novinky. Uvažujete nad kúpou vianočného darčeka komukoľvek, kto nepohrdne dobrou knihou? Na jedinom mieste sa tu sústreďujú všetky slovenské vydavateľstvá vrátane českých, ba dokonca niekde v úzkych priestoroch natrafíte aj na menšie nezávislé vydavateľské spolky. Prešli sme sa všetkými stánkami opakovane v rôzne dni a vieme, čo je najžiadanejšie.

Bibliotéka 2015

Mladí čitatelia a deti
U detí, ktoré sa v rámci výletov s triednymi učiteľkami objavujú najmä ráno, je medzi najpopulárnejšími knihami Denník odvážneho bojka, pre dievčatá Džínsový zápisník z vydavateľstva Slovenský spisovateľ. Celkovo však deti zaujímajú najmä zľavy kníh od jedného eura. Takýto stánok nájdete pri šatni v samostatnom stánku Panta Rhei, vo vydavateľstve Svojtka, alebo v stánku vydavateľstva IKAR za kaviarňou Panta Rhei.

Bibliotéka 2015

Bibliotéka 2015

Dospelí čitatelia
U dospelých najviac boduje novinka od Jozefa Banáša Dementi, prípadne hneď niekoľko kníh od slovenského autora Jozefa Kariku. Zo zahraničných autorov siahajú po krimi od Jo Nesba, po knihe Cestujem sama, alebo po novinke manželov Bjorlindovcov, ktorí dnes boli osobne hlavnými hviezdami celého podujatia. Mimoriadne žiadané sú však aj knihy neznámeho autora, ktorý vystupuje pod menom Dominik Dán. Žiadanou však bola aj novinka z vydavateľstva Príroda s názvom Darujem si zdravie z vlastnej záhrady. Táto kniha sa v ich stánku nedá prehliadnuť. Podobne ako Dominik Dán v Slovarte a Karika so severským krimi v IKARe.

Bibliotéka 2015

Bibliotéka 2015

Bibliotéka 2015

Trochu zvláštne sa tu prezentuje stánok Evita press, pretože knihy predávajú na kilá. Nezáleží, aký titul chcete. Za kilogram kníh zaplatíte 10 eur. Originálne, no pripomína to americký marketing. Súčasťou podujatia, ktoré má tento rok otváraciu dobu až do 20:00, je aj niekoľko stánkov s minerálmi, čitárne a kaviarničky s miestami na sedenie a odpočinok s knihou.

Bibliotéka 2015

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu