Vianočné príspevky pre dôchodcov 2015 – kalkulačka

Vianočné príspevky pre dôchodcov 2015 – vianočná kalkulačka

Slovenskí dôchodcovia aj tento rok dostanú vianočný príspevok k dôchodku, ktorý sa líši podľa výšky dôchodku a niekoho sa vôbec netýka. Takmer 800 tisíc slovenských dôchodcov získa jednorazový príspevok priamo k svojmu dôchodku pokiaľ ich súhrnný dôchodok nepresiahne 514,80 EUR. Tých je pritom drvivá väčšina.

Dôchodcovia starí

Ide pritom o súhrn, alebo ak je niekto poberateľom len jedného dôchodku – starobného (aj predčasného), invalidného, vdovského, sirotského a sociálneho dôchodku. Vianočný príspevok môže dosiahnuť od 30 eur až 87 eur. Každý príspevok obsahuje jednorazovú dávku vo výške 12,74 eur, ktorá sa nemení a týka sa všetkých s dôchodkom do výšky 396,18 eura.

Ako si vypočítať, koľko dostanete?

Pri úplnom dôchodku 200 EUR dostanete príspevok necelých 100 eur. Rýchly výpočet zvládne každý na stránkach Sociálnej poistovne. Kalkulačku nájdete na tejto stránke:

kalkulačka dôchodku
http://www.socpoist.sk/kalkulacka-pre-vypocet-vianocneho-prispevku-2014/54308s

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.