ZN.SK
benátky a zaplavená reštaurácia

Benátky zaplavila voda, ale život v nich sa nezastavil (video)

Slávne mesto na vode, Benátky, zaplavila voda po rokoch opäť o niečo viac, než zatápa bežná hladina. Mesto, ktoré má dlhodobo problémy s vlhkosťou…

Slávne mesto na vode, Benátky, zaplavila voda po rokoch opäť o niečo viac, než zatápa bežná hladina. Mesto, ktoré má dlhodobo problémy s vlhkosťou a vlhnutím stavieb si však na zhoršené podmienky zvyklo už dávno. Dá sa povedať, že jednotlivé budovy, aj prevádzky miestnych podnikov sú pripravené na nepriaznivé podmienky, aké prináša zvýšená vodná hladina. Pivničné priestory sú zatopené ako prvé. Rôzne prevádzky, ktoré sa nachádzajú nižšie, sú pripravené ukryť svoje vybavenie a vystavovaný tovar na bezpečnejšie miesto. Jednotlivé miesta majú svoj vlastný strategický plán, ako neprísť k zbytočne vyššej majetkovej ujme v prípade zatopenia mesta.

benátky a zaplavená reštaurácia

Zaplavené reštaurácie fungujú ďalej

Biznis s čižmami prekvitá. Len čo vystúpite z lodí, narazíte na provizórne plošiny, aj predajcov gumákov, igelitových vriec na vašu obuv, ako aj predajcov igelitových návlekov na topánky na pár použití. Benátky nemajú takú návštevnosť, ako by si bežne priali. Napriek tomu sa tu život nezastavil a mnoho prevádzok funguje naďalej. Možno nevedomky, ale určite najmä v záujme neprísť o tržby pri miestnom vysokom nájme, niektoré prevádzky vytvorili novú turistickú atrakciu. Najesť sa v reštaurácií, kde je všetko zaplavené a aj obsluha sa brodí v gumákoch, nie je každodenným zážitkom. Toto video, ktoré nakrútila Simone Sciascia.

Benátky – ďalšie zábery zatopených ulíc na videách:

Pri pohľade na zatopené Benátky, na všetko drevo, drevené dvere, obklady, stoličky, barové pulty, ozdobné prvky v budovách a mnohé ďalšie je celkom jasné, že to všetko sa po opadnutí vody bude zbavovať následkov veľmi dlho. alebo sa ich nezbaví vôbec. Aký vtipný komentár napadne vám, ak vidíte reštauráciu, v ktorej sa brodíte vo vode?

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu