Aquaman, superhrdina z dielne DC, od 13. decembra v kinách - Zaujímavé novinky ZN.SK

Aquaman, superhrdina z dielne DC, od 13. decembra v kinách

Aquaman je známou postavičkou v DC Universe, čiže v komixovom svete vychádzajúci v rovnakej dielni ako Batman, Superman, Wonderwoman, či taktiež už sfilmovaná novinka Shazam! Filmová podoba Aquamana sa nám už predstavila v poslednom filme v spojitosti s DC s názvom Justice League, aj pred tým v súboji Supermana a Batmana. Jason Momoa, predstaviteľ Aquamana je zjavom unikátny človek. Priamo postava ako stvorená na niečo nadpozemské… či skôr podmorské?

Aquaman Jason Momoa, film december 2018

Jason Momoa ako Aquaman

Rodený Havajčan sa už objavil v niekoľkých filmoch, napríklad aj v novom spracovaní Barbara Conana. V prípade Aquamana filmári využili z neho absolútne všetko a hoci komixový superhrdina naozaj vyzeral inak, dokážete to filmárom prepáčiť. Podmorský svet kráľovstva, ktorého trón si musí Aquaman nárokovať späť, je unikátnym svetom, s ktorým sme sa dosiaľ nestretli. Už len zo samotnej ukážky je zrejmé, že šlo o nákladnú „snímku“. Film zaujímavý po grafickej stránke, aj príbehovej.

  • Premiéra: Akčné dobrodružné sci-fi na motívy postavy z komixov DC comics má svoju premiéru 13. decembra 2018. Na Slovensku film uvedie Continental film.
  • Réžia: James Wan (V zajatí démonov 1,2, Saw a Saw: Hra o prežitie, Rýchlo a zbesilo 7)
  • Scenár: Will Beall (scenárista Vtierky Castle a spoluautor scenára k filmu Venom (Marvelovský superhrdina))
  • Hrajú: Jason Momoa, Dolph Lundgren, Nicole Kidman, Yahya Abdul-Mateen II, Willem Dafoe, Patrick Wilson, Randall Park, Amber Heard, a ďalší.

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Beh, voľný čas, oddych a pes
Začnite behať – tu sú 4 dôvody, prečo sa pravidelne hýbať

Z prešporku do soľnohradu kniha
Recenzia: Z Prešporku do Soľnohradu, zaujímavý pohľad do dejín strednej Európy

Uzbekistan Bukhara
Uzbekistan: fakty, turistika, čísla a podrobnosti o uzbeckej krajine

Zavrieť