Americký zubár zastrelil slávneho afrického leva Cecila

Americký zubár zastrelil slávneho afrického leva Cecila

Azda najnenávidenejší zubár sveta je už pár dní Walter James Palmer z amerického štátu Minnesota. Jeho vášňou je streľba lukom a strelnými zbraňami. Lov dravých zvierat je jeho vášňou pre ktorú sa odhodlal vytipovať si majestátneho leva v národnom parku s vysokým stupňom ochrany v africkom Zimbabwe. Podplatil strážcov slušnou sumou, aby leva vylákali mimo hranice parku, kde predpokladal, že jeho zabitie už nebude trestným činom. K zavraždeniu leva sa neskôr priznal, no ako sám tvrdí, netušil, že išlo o slávneho leva, len si zaplatil sprievodcu aby mu pomohol nájsť leva na odstrel. Cecil, ako ho volali biológovia, aj správcovia parku, bol vodcom svorky levov a otcom niekoľkých levíčat, ktoré zrejme prídu o život po smrti svojho otca. Bol objektom skúmania niekoľkých organizácií a biológov, monitorovali ho tiež GPS náramkom.

Zubár zabil Leva

Aktivisti aj miestna polícia podľa medializovaných informácií chce muža potrestať, hrozí mu totiž niekoľko rokov v base. Vzhľadom na množstvo zastrelených zvierat, gepardov aj vtákov by mu možno nezaškodilo pre zmenu pomáhať dobročinnosťou a liečiť zuby rozvojovej Afrike, myslia si viacerí sklamaní fanúšikovia africkej fauny.

Fotografia: hneď niekoľké FB stránky, protestujúce proti tomuto človeku

Americký zubár zastrelil slávneho afrického leva Cecila
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Marťan film a Bruno Ciberej
Celé filmy online dabované v češtine aj slovenčine kedykoľvek

Minecraft
TOP 20 vecí, ktoré pochopí len hráč Minecraftu

DC Comics logo
Pred 80 rokmi začala história Detective Comics, neskôr DC Comics

Zavrieť