Americký zubár zastrelil slávneho afrického leva Cecila

Americký zubár zastrelil slávneho afrického leva Cecila

Azda najnenávidenejší zubár sveta je už pár dní Walter James Palmer z amerického štátu Minnesota. Jeho vášňou je streľba lukom a strelnými zbraňami. Lov dravých zvierat je jeho vášňou pre ktorú sa odhodlal vytipovať si majestátneho leva v národnom parku s vysokým stupňom ochrany v africkom Zimbabwe. Podplatil strážcov slušnou sumou, aby leva vylákali mimo hranice parku, kde predpokladal, že jeho zabitie už nebude trestným činom. K zavraždeniu leva sa neskôr priznal, no ako sám tvrdí, netušil, že išlo o slávneho leva, len si zaplatil sprievodcu aby mu pomohol nájsť leva na odstrel. Cecil, ako ho volali biológovia, aj správcovia parku, bol vodcom svorky levov a otcom niekoľkých levíčat, ktoré zrejme prídu o život po smrti svojho otca. Bol objektom skúmania niekoľkých organizácií a biológov, monitorovali ho tiež GPS náramkom.

Zubár zabil Leva

Aktivisti aj miestna polícia podľa medializovaných informácií chce muža potrestať, hrozí mu totiž niekoľko rokov v base. Vzhľadom na množstvo zastrelených zvierat, gepardov aj vtákov by mu možno nezaškodilo pre zmenu pomáhať dobročinnosťou a liečiť zuby rozvojovej Afrike, myslia si viacerí sklamaní fanúšikovia africkej fauny.

Fotografia: hneď niekoľké FB stránky, protestujúce proti tomuto človeku

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Krstný otec
Kompletný Krstný otec v špeciálnej knihe s priestrelom

Kúpalisko
Zľavy pre regionálnych návštevníkov kúpalísk a obyvateľov

Sagrada Familia, Katalánsko, Španielsko (Antonio Gaudí)
Najslávnejšia čierna stavba sveta je v Barcelone. Slávna Sagrada Familia

Zavrieť