ZN.SK
Zubár zabil Leva

Americký zubár zastrelil slávneho afrického leva Cecila

Azda najnenávidenejší zubár sveta je už pár dní Walter James Palmer z amerického štátu Minnesota. Zastrelil slávneho majestátneho leva, pre potešenie.

Azda najnenávidenejší zubár sveta je už pár dní Walter James Palmer z amerického štátu Minnesota. Jeho vášňou je streľba lukom a strelnými zbraňami. Lov dravých zvierat je jeho vášňou pre ktorú sa odhodlal vytipovať si majestátneho leva v národnom parku s vysokým stupňom ochrany v africkom Zimbabwe. Podplatil strážcov slušnou sumou, aby leva vylákali mimo hranice parku, kde predpokladal, že jeho zabitie už nebude trestným činom. K zavraždeniu leva sa neskôr priznal, no ako sám tvrdí, netušil, že išlo o slávneho leva. Len si zaplatil sprievodcu aby mu pomohol nájsť leva na odstrel.

Cecil bol známy lev, zvieracia celebrita

Cecil, ako ho volali biológovia, aj správcovia parku, bol vodcom svorky levov a otcom niekoľkých levíčat, ktoré zrejme prídu o život po smrti svojho otca. Pre hierarchiu vo svorke, kedy sa k moci budú snažiť dostať iní samci. Bol objektom skúmania niekoľkých organizácií a biológov, monitorovali ho tiež GPS náramkom.

Zubár zabil Leva

Fotografia: hneď niekoľké FB stránky, protestujúce proti tomuto človeku

Aktivisti aj miestna polícia podľa medializovaných informácií chce muža potrestať. Hrozí mu totiž niekoľko rokov v base. Vzhľadom na množstvo zastrelených zvierat, gepardov aj vtákov by mu možno nezaškodilo pre zmenu pomáhať dobročinnosťou a liečiť zuby rozvojovej Afrike, myslia si viacerí sklamaní fanúšikovia africkej fauny.

Zubár – strelec trvá na tom, že lov bol legálny…

Čím bol Cecil?

Lev africký, alebo lev púšťový je považovaný za kráľa zvierat. Pre jeho postavenie v prírode, ale tiež aj pre postavenie svorky a jej úlohy na konkrétnom území. Titul kráľ zvierat nepochybne získal aj pre svoju hrivu, ktorá inšpirovala aj kráľovské rúcha.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu