ZN.SK
American Honey

Premiéra filmu American Honey, výnimočného roadmovie

Filmová novinka American Honey je zvláštna hneď z niekoľkých dôvodov. Divoká road movie, ktorá sa neustále premiestňuje naprieč USA…

Filmová novinka American Honey je zvláštna hneď z niekoľkých dôvodov. Divoká road movie, ktorá sa neustále premiestňuje naprieč USA, spojila 15 hercov z ktorých až 11 nemalo žiadnu hereckú skúsenosť. Divák má tak jedinečnú možnosť vidieť dospievanie mladých ľudí na šialenej jazde v tvárach neznámych ľudí. Zaujímavosťou filmu je nepochybne aj fakt, že jednu z hlavných úloh získala mladá herečka, ktorú režisérka Andrea Arnoldová stretla na pláži.

American Honey

Najlacnejšie ubytovanie a viac ako 18 000 km

Pri výrobe filmu celý štáb a herci spali v najlacnejších moteloch neraz v odľahlých častiach USA. Oproti iným bežným filmom je to zásadný rozdiel, keďže aj samotný catering bol riešený viac úsporne. Pri presúvaní sa naprieč USA najazdili viac ako 18 000 kilometrov. To už sa potom dá hovoriť o výnimočnom zážitku pre všetkých, štáb, aj hercov v záberoch. Zabúdať však netreba ani na kvality filmu, ako takého. Každý divák ho bude vnímať vždy závislosti od veku. Už 27. októbra si budete môcť sami pozrieť v premiére American Honey. Filmovú novinku, ktorú už stihol oceniť tohtoročný festival v Cannes špeciálnou cenou.

American Honey

American Honey

Z deja filmu American Honey

Mladučká Star (Sasha Lane) žije život, aký by nikto z nás žiť nechcel. Sama sa stará o dvoch mladších súrodencov, lebo nemá otca, matka sa nezaujíma o nič a otčim sa o Star zaujíma až príliš. Keď teda stretne na parkovisku pred supermarketom dodávku plnú vrstovníkov, ktorí žijú svoju špecifickú verziu amerického sna, neváha a naskočí.

American Honey

Stane sa tak súčasťou partie mladých ľudí, ktorí cestujú naprieč Amerikou a na živobytie si zarábajú ako podomoví predajcovia predplatného na časopisy, o ktoré by inak nikto nemal záujem. Keď sa Star navyše zamiluje do najúspešnejšieho predajcu Jakea (Shia LaBeouf), spozná na vlastnej koži, že táto jazda bude všetko iné, len nie bezstarostná.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu