Premiéra filmu American Honey, výnimočného roadmovie - ZN.SK

Premiéra filmu American Honey, výnimočného roadmovie

Filmová novinka American Honey je zvláštna hneď z niekoľkých dôvodov. Divoká road movie, ktorá sa neustále premiestňuje naprieč USA, spojila 15 hercov z ktorých až 11 nemalo žiadnu hereckú skúsenosť. Divák má tak jedinečnú možnosť vidieť dospievanie mladých ľudí na šialenej jazde v tvárach neznámych ľudí. Zaujímavosťou filmu je nepochybne aj fakt, že jednu z hlavných úloh získala mladá herečka, ktorú režisérka Andrea Arnoldová stretla na pláži.

American Honey

American Honey

Najlacnejšie ubytovanie a viac ako 18 000 km

Pri výrobe filmu celý štáb a herci spali v najlacnejších moteloch neraz v odľahlých častiach USA. Oproti iným bežným filmom je to zásadný rozdiel, keďže aj samotný catering bol riešený viac úsporne. Pri presúvaní sa naprieč USA najazdili viac ako 18 000 kilometrov. To už sa potom dá hovoriť o výnimočnom zážitku pre všetkých, štáb, aj hercov v záberoch. Zabúdať však netreba ani na kvality filmu, ako takého. Každý divák ho bude vnímať vždy závislosti od veku. Už 27. októbra si budete môcť sami pozrieť v premiére American Honey. Filmovú novinku, ktorú už stihol oceniť tohtoročný festival v Cannes špeciálnou cenou.

American Honey

American Honey

Z deja filmu

Mladučká Star (Sasha Lane) žije život, aký by nikto z nás žiť nechcel. Sama sa stará o dvoch mladších súrodencov, lebo nemá otca, matka sa nezaujíma o nič a otčim sa o Star zaujíma až príliš. Keď teda stretne na parkovisku pred supermarketom dodávku plnú vrstovníkov, ktorí žijú svoju špecifickú verziu amerického sna, neváha a naskočí. Stane sa tak súčasťou partie mladých ľudí, ktorí cestujú naprieč Amerikou a na živobytie si zarábajú ako podomoví predajcovia predplatného na časopisy, o ktoré by inak nikto nemal záujem. Keď sa Star navyše zamiluje do najúspešnejšieho predajcu Jakea (Shia LaBeouf), spozná na vlastnej koži, že táto jazda bude všetko iné, len nie bezstarostná.

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
žiarovky Philips GU10 s troma rôznymi intenzitami
Philips a žiarovky SceneSwitch, ktoré svietia tromi rôznymi svetlami

Solárny systém a vesmírna konjunkcia
8. septembra 2040 nastane úžasná vesmírna konjunkcia planét

Emma Drobná
Semifinálové Superstar dievčat a ohurujúca Emma Drobná

Zavrieť