ZN.SK
America First logo parodia

America First a zvyšné krajiny sú Second – vtipné videá

Keď americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Amerika musí byť prvá, chytili sa toho rôzne zábavné šou a vytvorili vlastné videá, kde America first a ich krajina je Second (druhá)

Keď americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Amerika musí byť prvá, chytili sa toho rôzne zábavné šou a vytvorili vlastné videá, kde America first a ich krajina je Second (druhá). Ako prvou bola holandská televízia a zábavná šou. V nej paroduje moderátor Donalda Trumpa a jeho hlasom je Holandsko odprezentované ako druhé najlepšie. Práve toto video odštartovalo aj reakcie iných krajín z Európy. Videá vyrábajú jednotlivci, aj televízne spoločnosti.
America First logo parodia

Slovakia Second, či iné krajiny druhé

Aj Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré s azaraďujú do zbierky pestrého výberu toho, čo sa dá dnes pozrieť. Najzábavnejšie na tom je to, že mnoho krajín vo videách prezentuje v zrozumiteľnej angličtine svoje prednosti, aj negatíva a každé jedno je zábavné. Každá krajina vo videách vyznie ako výnimočná a každá má možnosť v rámci týchto videí ukázať aj zvyšku sveta, čím je a môže byť zaujímavá. Vo výsledku tak môže byť vedľajší efekt týchto videí ten, že sa o Slovensku dozvie zvyšok Európy niečo celkom nové, alebo celkom naopak, Slováci sa dozvedia o iných krajinách niečo celkom šokujúce a doteraz nepoznané. Nezabúda sa pritom rýpať do Mexičanov. Nasledovné videá sú toho dôkazom, veď posúďte sami.

Ako prvé Holandsko

Dánsko zareagovalo výsmechom voči Holandsku, ich jazyku a obsahu ich videa a pripojilo svoje prednosti, ako Hansa Christiana Andersena, Malú morskú vílu, slávnych ľudí a podobne.

Nemecko a televízia zdf v šou Jana Bohmermanna uviedli vlastnú verziu z Germany second. Toto video je reakciou na Holanďanov. Úvodné video k Nemecku začína v čase 1:59. Ani im nechýba úžasná miera sebairónie. Pripomínajú svoju históriou a aj múr, ten Berlínsky.

Taliani priznávajú, že majú najviac jazykov v Európe a aj oni si rýpnu do Mexičanov.

Maroko prekvapí svojim obsahom aj záverom

Švajčiarsko

Rakúsko

Slovensko má svoje video vďaka Fun rádiu. Nezabudli na vyzdvihnutie niekoľkých predností, zaujímavostí, aj prešľapov. Dokonca sa spomínajú aj slovenskí politici.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu