Aký je rozdiel medzi pojmami zástrčka a zásuvka? Veľký - ZN.SK

Aký je rozdiel medzi pojmami zástrčka a zásuvka? Veľký

V bežnom hovorovom jazyku používame slová zástrčka a zásuvka pre to isté. Pevne nasadená zásuvka v stene, čiže nepohyblivá časť elektrického spojenia so spotrebičom, sa mylne nazýva aj zástrčkou. Zásadným rozdielom medzi týmito slovami je fakt, že do zásuvky sa zasúva a zástrčka sa strká. Zástrčkou je v prípade elektrického spojenia kábel s koncovkou, v niektorých profesiách nazývaný ako samec (následne zásuvka je samicou).

Zásuvka

Rozumieme si, no je dobré poznať pravdu

Ak dávame nabíjačku do zástrčky, zrejme nám bude každý rozumieť a aj my sami na taký príkaz budeme vedieť, čo sa od nás žiada. Nie je však na škodu poznať aj pravdu a reálny význam jednotlivých pomenovaní. Napríklad, pokiaľ sa stretávame s detailistom. Zásuvka je tiež pojmom, ktorý pomenúva aj ďalšie miesta a priestory, v ktorých prebieha zasúvanie. Napríklad zásuvka stola, hovorovo šuflík.

Aký je rozdiel medzi pojmami zástrčka a zásuvka? Veľký
5 (100%) 2 hlas[ov]
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Rakúsko a nákupy
Voľný deň na Slovensku vyháňa na nákupy do Rakúska

krokodílie slzy
Prečo sa hovorí “roniť krokodílie slzy” a čo to znamená?

Kozy na priehrade Cingino
Kozorožce horské turistickou senzáciou na stene priehrady Cingino

Zavrieť