ZN.SK
Solárny systém a vesmírna konjunkcia

8. septembra 2040 nastane úžasná vesmírna konjunkcia planét

8. septembra 2040 nastane výnimočné vesmírne predstavenie. Do jednej línie, konjunkcie, sa dostane neuveriteľných 5 planét a to vrátane Mesiaca a Slnka.

Počas soboty na Martinu 8. septembra v roku 2040 väčšina pozemskej populácie zažije niečo, čo sa neopakuje len tak často. Vesmírny jav, ktorým starovekí Číňania začali svoj kalendár a aký je obzvlášť nezvyčajný. Do jednej priamky sa dostane celkovo 5 planét, avšak aj nás pozemský Mesiac a Slnko, ako najbližšia hviezda k Zemi. Celkovo 7 vesmírnych telies vytvorí spolu v zástupe jednu priamku. Naposledy sa takéto vesmírne divadlo odohralo pred 4 tisícročiami a jedinými divákmi boli Číňania, ktorých záznamy nám o ich pozorovaniach svedčia dodnes. Niektoré z planét majú byť na niektorých miestach Zeme dokonca viditeľné na západe pri západe Slnka.

Solárny systém bude mať 8. septembra 2040 konjunkciu

ilustračná fotografia, zdroj: wtamu.edu

Konjunkcia ako príležitosť pre astrológov

Astrológia považuje za zaujímavé všetko, čo sa odohráva vo vesmíre. Aj keď už vieme, že existuje trinásť znamení zverokruhu a pozabudlo sa na hadobijca, astrológovia sa venujú aj tematike konjunkcií, čiže putovanie planét do fáze spojenia do jednej línie. Na viacerých planétach budú mať v určitý moment 8. septembra 2040 príležitosť vidieť zatmenie Slnka, alebo len čiastočné zatmenie Slnka vďaka iným planétam. Neobyčajnosť tohto javu má priniesť nepokojné obdobia viacerým znameniam. Presné horoskopy už sú vecou individuálnych príprav a k nim je ešte času dosť. Tie prvotné, ktoré sa snažia už dnes pripraviť rôzne znamenia, sú skôr diskutabilné. Do tohto dňa nám totiž zostáva necelých 8 500 dní.

8. septembra 2040

Reálne však takýto jav nič neprinesie. Gravitácia jednotlivých telies na seba nebude mať šancu pôsobiť na zvyšok planét, no ide o príležitosť pre ďalšie katastrofické filmy, scenáre, či sci-fi príbehy.

14. apríla 2029 sa priblíži asteroid Apophis

V budúcnosti sa môžeme tešiť na viacero vesmírnych úkazov. V roku 2029 sa napríklad počas 14. apríla k Zemi priblíži asteroid Apophis široký 250 metrov, ktorý sa bežne pohybuje medzi Venušou a Zemou. Priblížiť sa však vtedy má na vzdialenosť 40 000 km čo je vzdialenosť niektorých satelitov. Už táto vzdialenosť však môže byť rizikom pre prípadné nečakané pôsobenie gravitácie Zeme. Objekt takto veľký by mohol mať fatálne následky na miesto dopadu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu