Žilinčania nad 62 rokov majú MHD v meste zadarmo

Žilinčania nad 62 rokov majú MHD v meste zadarmo

Mesto Žilina zaviedlo novú úpravu cestovného pre cestujúcich nad 62 rokov. Žilinčania, vlastníci čipových kariet v tomto a vyššom veku, ktorí nemajú žiadne podlžnosti voči mestu (odpad, dane a pod) a zároveň majú trvalý pobyt v Žiline, majú od 16. septembra bezplatnú MHD. Novinka, ktorú mesto pripravila pre seniorov, nemení podmienky pre cestujúcich nad 70 rokov, ktoré platia bez zmien.

Žilinčania cestujú MHD zadarmo

Využitie bezplatného cestovného je viazané na čipovú kartu. Jej zriadenie je možné na predajných miestach DPMŽ, alebo v prípade už vlastnenej karty nie je nutné ju nahrádzať inou. Pri vstupe do prostriedku MHD sa bude dať označiť nárok na bezplatnú dopravu.
Označovať si kartu pri každom nástupe je však nutné.

zdroj: imhd.sk

Informácie o stránkach a podrobnosti

Informácie venované žilinskej mestskej hromadnej doprave sú sústredené predovšetkým na stránkach www.dpmz.sk, kde nájdete prehľad výluk, uzavretých liniek, noviniek, obnovy vozového parku a ďalšie informácie. Prípadné aktualizácie, ponuky, zlacnenia alebo zdraženia cien cestovného pre iné skupiny ľudí, Žilinčania nájdu na zmienených stránkach. Dopravný podnik mesta Žilina tiež sústreďuje všetky najčastejšie otázky cestujúcich, k preprave a obmedzeniam na týchto stránkach typu FAQ. Stránky umožňujú predaj produktu Dopravná karta MHD Žilina aj prostredníctvom online predaja. Výhodou je, ak má cestujúci svoj účet, cez ktorý je možné manažovať online nákup a správa predošlých objednávok.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.