ZN.SK
Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Zákon Maroduša, ktorý by zničil turizmus v Emirátoch, neexistuje

Najmä na Facebooku sa rozšírila informácia o tom, že Spojené Arabské Emiráty a teda tým pádom aj Dubaj a Abú Dabí, spústili v tichosti zákon Maroduša, ktorý absolútne ovplyvní život turistom.

Najmä na Facebooku sa rozšírila informácia o tom, že Spojené Arabské Emiráty a teda tým pádom aj Dubaj a Abú Dabí, spustili v tichosti zákon, ktorý absolútne ovplyvní život turistom. Mnohí tomu uverili, pritom si neprečítali nič ostatné na cieľových stránkach. Správu totiž vydali stránky, ktoré majú svoj obsah vymyslený. Varovanie, že nastanú zmeny pritom zdieľali aj niektoré menšie cestovné kancelárie, čo len prilialo olej do ohňa a zisk samotným tvorcom, keďže práve na tomto šialenstve momentálne zarábajú.

V Spojených Arabských Emirátoch by o tom museli niečo vedieť
Akousi záhadou je načasovanie. Práve v čase, kedy sme v Dubaji, sa na Slovensku a v Čechách rozprúdi šialenstvo. Údajne Spojené Arabské Emiráty v tichosti schválili zákon Maroduša, ktorý výrazne sťaží situáciu v turistickom ruchu. Údajne skončí éra tolerovania a začne éra, kedy sa musia turisti prispôsobiť zákonom Spojených Arabských Emirátov. Takýmto strašiakom láka článok na portáli Ac247.cz a úspešne tým straší ľudí v cestovnom ruchu, laickú verejnosť, ľudí a aj proti-islamsky založené rozumy. Nútiť turistky zahaľovať sa už pri prílete do krajiny by totiž znamenalo výrazný zásah do slobôd ľudí rôznych národností, ale aj ich náboženského presvedčenia. Komentáre pod zdieľanými príspevkami na Facebooku častujú krajinu a urážajú náboženstvo. často sa opakuje nepochopenie, prečo by sa mali turisti plne prispôsobovať prísnym pravidlám vo všetkom vrátane náboženstva, ak je v Európe zakázané žiadať toleranciu našich náboženských zvyklostí, či dokonca obliekania od prisťahovalcov a arabských turistov… a pokračujú do drsnej a vulgárnej roviny. Nakoniec však všetko pramení v nepochopení toho, že Maroduša je výmysel a nič také v krajine nevzniká. Nešírme teda nepravdy tým, že budeme článok zdieľať najmä medzi jednoduchými ľuďmi. Tí v akejsi pomýlenej predstave, že existuje sprisahanie pre ktoré „žiadne médiá“ neinformujú o „skutočnej pravde“, berú všetkými desiatimi podobné správy ako jedinú pravdu… A práve oni presviedčajú ostatných, že „Markíza, ani Nový čas o tom nepíšu, pretože existuje v pozadí sprisahanie na podporu islamu“. Žiaľ, aj takíto jedinci a buriči sú medzi nami. A pritom stačilo pár sekúnd navyše, prečítať si o stránkach niečo viac a pochopiť, že ide o výmysly.

Zásadný problém sú „Emiráty“

S čím autor tohto výmyslu ale nepočítal, je samotné slovo „emirát“. UAE ako United Arab Emirates je združenie štátov, ktoré majú svoje vlastné zákony. Na to, aby mohol byť takýto zákon celoplošne schválený, by muselo dôjsť k jeho schváleniu a nastaveniu v každom jednom emiráte, čo je proces oveľa zložitejší a dlhodobejší a ťažko by mohol uniknúť pozornosti ľudí, aj médií. Najmä ak obyvateľstvo všetkých emirátov tvoria dnes aj cudzinci, obchodníci, podnikatelia a čuduj sa svete, nejakí tí Slováci.

Zaujímavosť

Územím Spojených Arabských Emirátov je každá loď a lietadlo plaviace a letiace pod jeho vlajkou. Rovnako tak aj každé slovenské lietadlo a loď s vlajkou SR je územím Slovenska. Platiť by tak mali zákony danej krajiny, no keďže vymyslený zákon už má platiť, nedeje sa tak. Možno už preto, že je zákon naozaj vymyslený… Opýtané letušky leteckej spoločnosti z Emirátov žiadne sprísnené zákony nepostrehli za niekoľko rokov a akýsi neznámy zákon, ktorý by nariadil zásadné obmedzenia, nie je možný aj podľa Čecha Martina žijúceho v Dubaji už viac ako 3 roky. Letuška L. nám potvrdila, že pendluje medzi Dubajom už 4 mesiace, ale takú blbosť ešte nepočula a pritom sa bežne prechádza po uliciach, kde k takejto zmene určite nedošlo (k dátumu 21. marca a ani neskôr).

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu