ZN.SK
Mein Kampf kniha

Kniha Mein Kampf Adolfa Hitlera opäť v predaji aj s doplnením

Mein Kampf, dielo, ktoré spracoval Adolf Hitler a zahrnul do neho ideológiu poznačujúcu celé 20. storočie, vyvoláva rozporuplné reakcie aj dnes…

Výnimočné dielo, ak hovoríme o náklade výtlačkov a svetovej popularite napriek nie celkom neprofesionálnej práci autora, predstavuje ideológiu, ktorá stála za smrťou viac ako milióna ľudí. Nie len v radoch vojska, ale prevažne medzi bežným obyvateľstvom, ktoré nemalo žiadnu spojitosť s vojenskými ťaženiami. Jeho autorom je osobnosť svetových dejín, ku ktorej sa nepriznáva vlastne nikto z pozostalej rodiny a vyvoláva rozporuplné reakcie aj po celých desaťročiach.

Mein Kampf kniha

Adolf Hitler, azda najznámejší narkoman v histórii, vodca nacistického Nemecka, líder politickej strany NSDAP a podľa názorov mnohých historikov aj duševne chorý človek. V konečnom dôsledku však výborný rečník, ktorý si aj vďaka aktuálnosti tém a problémov, ktoré využíval ako základ vo svojom ťažení na vrchol, získal popularitu takmer celého Nemecka.

Mein Kampf ako najžiadanejšia kniha

Mein Kampf, dielo, ktoré spracoval Adolf Hitler a zahrnul do neho ideológiu poznačujúcu celé 20. storočie, vyvoláva rozporuplné reakcie aj dnes. V rámci dopytu sa najmä prostredníctvom internetu jedná o najvyhľadávanejšiu knihu v rámci stáleho vyhľadávania, ktoré naráža na múr, či inak povedané nedostupnosť skladom. Kým niektoré novinky sa tešia záujmu na krátko, práve Mein Kampf je literatúrou, po ktorej siahajú ľudia najmä zo zvedavosti dlhodobo. Dlhé roky nedostupná a často problematicky obstarateľná, sa neobjavila už nejaký čas na trhu aj preto, že predstavovala podľa odborníkov čistý návod a navádzanie na zlo, čo len ťažko možno tolerovať, ba dokonca prezentovať. Všetko mení vydanie, ktoré obsahuje aj niekoľko príspevkov od odborníkov upozorňujúcich na nebezpečnosť myšlienok v tejto knihe. Pridávajú tak do nej názory, ktoré by mali jednoznačne čitateľom objasniť, čo ideológia spôsobila a aký mala dopad.

Dôvodov je viacero

Obstarať si Mein Kampf je ťažko považovateľné za prejav náklonnosti k nacizmu. Dnes máme možnosť poučiť sa a vzdelávať aj prostredníctvom spoznávania toho, proti čomu máme bojovať. Zakázané ovocie najviac chutí, najmä ak netušíme, prečo je zakázané a akú chuť má. Kniha, ku ktorej sa viažu fámy o väzení za vlastníctvo, či fámy o jej obsahu, priam potrebuje objasniť, o čo vlastne ide. Pre mnohých je nakoniec sklamaním. Očakávajú niečo viac, hlbšie dielo so zmyslom, až sa nakoniec z knihy stáva len akási súčasť knižnice, ktorá ju doplňuje ako iné známe knihy. Môže však byť veľmi zaujímavým svedectvom o uvažovaní človeka, ktorý dosiahol neuveriteľne veľa vo svojej dobe a nakoniec stratil absolútne všetko. Poznatkom o tom, čo vlastne jedna z najkontroverznejších kníh obsahuje a prečo je tak známa. V prvom rade podpísaným autorom. Samozrejme, siahnu po nej aj tí, ktorí sa prikláňajú k témam nacizmu. No je možno pre nich rozdiel, či pôjde o tú z internetu, alebo knižnú s upozornením na dôsledky.

Mein Kampf v edícií 2016

Kniha Mein Kampf od Adolfa Hitlera sa s dôvetkami od odborníkov JUDr. PhDr. Emericha Drtiny, dr. h. c., JUDr. Tomáša Sokola a Českého zväzu bojovníkov za slobodu, dostáva do predaja 22. apríla 2016 v českom jazyku. Vydavateľstvo Naše vojsko dlhodobo vydáva zaujímavé historické a vojenské publikácie, preto nie je prekvapením, že Mein Kampf aj spolu s pripojenými vyjadreniami zvučných mien, vychádza práve tu. V cene okolo 20 EUR je v predpredaji na bux.sk

  • Radi by sme sa vyhli nedorozumeniu. Článok nie je propagáciou osoby, nacizmu a nepredstavuje propagáciu ideológie v knihe. Ide o prezentovanie novej edície svetovo známej knihy, ktorá je obohatená o varovania. Podobizeň Adolfa Hitlera je v článku z dôvodu, že je autorom tejto knihy.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu