ZN.SK
Bratislava auto na aute

Záhada v Bratislave: objavujú sa autá postavené na sebe

V Bratislave sa začali objavovať autovraky, staré vozidlá bez EVČ značiek, postavené na sebe. Čítate správne, zatiaľ dielo neznámych akvitistov, poviete si.

Zľavy na wellness pobyty

Na sídliskách je možné vidieť všeličo. Keď vám však do očí udrie auto zaparkované na inom aute, niečo zrejme nebude v poriadku. že by pre zlé parkovanie niekoho zdvihli a postavili na iné auto? Chýbajú im EVČ, čo znamená, že nemusí byť všetko hneď také, ako sa zdá. Niekto čaká, kým o nich zas iní napíšu. Podľahli sme, ale inak sa nedá. Zaujímavosť, ktorá tu ešte nebola bude zrejme pripravovanou kampaňou, akciou združenia, skupiny, len ťažko zločineckej.

Bratislava auto na aute

Dve a na sebe, ale odkedy?
V Bratislave v časti Petržalka na Mlynarovičovej ulici a ešte aj na ďalších miestach, začali sa objavovať dvojice áut, ktoré však spolu pár tvoria trochu inak, než tvoria dve osamotené zaparkované vozidlá pri večernom Lidli. Zväčša sú to staré Škodovky, postavené na sebe na trávnatej ploche tak, aby nevadili skutočným parkovacím miestam. Nikto si nevšimol, kto autá priniesol, kedy a prečo? Zdá sa, akoby sa objavili z ničoho nič.

Čo je dôvodom?
Katastrofálna situácia s parkovaním, kedy tiež developeri nemyslia na potreby parkovania a ignorujú potreby neustále narastajúceho počtu áut ako často nevyhnutného prostriedku pre osobnú dopravu, môže stáť za podivnou, až záhadnou akciou neznámeho autora. A možno ide o podivného umelca, ktorý vynaložil veľké úsilie na obstaranie starých nepojazdých vozidiel bez EVČ, čiže vrakov, aby nimi docielil súsošie. Neobvyklá socha však tvorí poriadne bezpečnostné riziko pre deti rodičov, ktorí možno ani nerátajú s tým, že niekde pred ich domom sa nachádza nová preliezačka. Vozidlá pochádzajú z vrakoviska, napovedá tomu ich stav. A ak celkom náhodou nejde o reakciu na zhoršené neriešené parkovanie, či plán aktivistov dať mestu ultimátum, potom tu máme len ďalšiu predvolebnú kampaň. Čo si myslíte vy?

Foto: Facebook, autor Ľubka D.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu