Zabudnuté dieťa na streche auta? Tento prípad je práve FAKE

Zabudnuté dieťa na streche auta? Tento prípad je práve FAKE

Falošné video, alebo reálne? Hoci mnoho videí vyzerá reálne a dokážu nás vystrašiť, toto konkrétne reálne nie je. Neraz ho zazdieľa nejaká slovenská alebo česká stránka s dôvetkom, že sfetovaná matka nepokladá za problém, ak má dieťa na streche. Na zničenom nabúranom aute na ceste tak nie je podozrivý len technický stav, ale aj detská autosedačka na streche. Každý rodič však takúto situáciu pochopí ľahko. Najmä riziko pre dieťa, ak vôbec nejaké dieťa v sedačke je. Či ide o vtip alebo nie, každý normálny človek by sa zachoval tak, že by sa snažil vodičku spomaliť a upozorniť. Na tomto videu má byť zachytený takýto pokus mladého páru, upozorniť na problém, ba dokonca si problém majú počas jazdy všimnúť aj iní vodiči. A výsledok?

Dieťa na streche auta, zabudnutá autosedačka

Ide o narafičené video, ktoré má podľa popisu akúsi hlbšiu myšlienku. Pri veľkej snahe pochopiť, akú myšlienku toto video malo, sa to nedarí. Pri nakrúcaní sme mali možnosť vidieť nepozornosť za volantom, keď bola sústredená na komunikáciu s vodičkou a snahou s ňou naviazať očný kontakt. Máme možnosť vidieť chaos a nakoniec podivnú reakciu mamičky, ktorá nič nepokladá za problém. Falošné video malo ľudí zaujať a vyvolať emócie. Najmä ak k nemu nie je žiaden popis. Iní, ktoré ho zdieľajú, ho uvádzajú s plnou vážnosťou. Pre nás zostáva nepochopením. Hoci vo svete sa takéto prípady stanú, sú ojedinelé, v tomto prípade ide len o lajky a samozrejme peniažky.

Reálne prípady detí na streche počas jazdy

V roku 1992 sa taký prípad stal v Británii. Rovnako ako mnoho starších prípadov s dobrým koncom, ktoré sa nenahlásili pre obavy z úradov a postihov. Prípad z roku 1999 z Južného Utahu v USA sa stal len preto, že si manželia počas cesty do Kalifornie vymenili miesta a počas prestávky vyložili aj dieťa v sedačke na strechu. Kým podvedome bola žena v tom, že dieťa na mužovej strane aj muž schoval, muž bol v tom, že jeho žena „zostáva“ dávať pozor. Nasadli a po nejakom čase si všimli, že dieťa nemajú. Nebolo ani na streche. Zošmyklo sa z auta pri štarte. Vrátili sa a dieťa našli v poriadku, vďaka silnej konštrukcii sedačky.

V štáte Arizona v meste Phoenix v roku 2012 riešila polícia tiež prípad detskej sedačky na streche. U nich to však bol zrejme zámer, keďže matka s manželom v aute fajčili marihuanu a pár týždňové bábo sa vozilo na streche.  V roku 2019 sa v západnej Austrálii musela čudovať 35 ročná vodička, keď ju zastavili za nebezpečnú jazdu. Jazda nebola nebezpečná pre ňu, ale pre dieťa, ktoré viezla na streche. Nemala o ňom ani tušenia. Myslela si, že všetky tri deti má vzadu v aute, ale jedno stihlo šikovne vyraziť na strešný nosič auta. Zažilo jazdu, akú bežne dieťa nezažije. Priestor na streche je v úrovni očí, niekde trochu vyššie… no situácie, prečo už oči nepozrú a hlava detail vypustí, sú žiaľ možné. NIe však tak časté, aby skupina mladých šla upozorňovať verejnosť na tieto situácie cez lajky.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.