Sused donášač monitoroval susedov a vychádzanie, dostal odpoveď (foto)

Sused donášač monitoroval susedov a vychádzanie, dostal odpoveď (foto)

Na Facebooku koluje vtipná fotografia z panelákového vchodu zo spoločnej nástenky. Jeden zo susedov sa podujal ignorovať vlastný život a zrejme celé dni presedel pri dverách alebo v okne. Mal tak možnosť sledovať všetko dianie vo vchode a aj to, kto „porušil zákaz vychádzania“. Z nudy, zrejme človek bez televízie, internetu a domácich povinností tak venoval čas monitoringu susedov, aby mohol kontaktovať políciu. Má doma tlačiareň a mnoho voľného času, to je jasné. Na jeho prácu dostal monitorujúci sused alebo susedka aj peknú odpoveď. Odpoveď dostal donášač v ženskom rode, akoby mal vlastník oranžovej fixky jasno o tom, kto je onen donášač.

ŠTB vchod susedia

Sused donášač:  Byty číslo 2,4,5,6,9,11,13,14,15,16 Porušili cez sviatky Zákaz vychádzania. Bude to hlásené Policajtom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prvá odpoveď: Vážená pani od ŠTB! Prosím urýchlene navštíviť psychiatra!

Neskôr k tejto odkazovej komunikácii pribudol odkaz celkom v inom štýle. Niekomu doma zrejme zvýšil lexaurin, liečivo v konkrétnej situácii trefné. Je pritom zvláštna nevedomosť pisateľky prvého odkazu susedom. Najmä jej istota, že susedia vychádzali a porušovali zákaz len tak pre nič za nič. Návštevy lekárov, chodenie do práce, zabezpečovanie chodu podnikov, štátu, služieb, potravín, ale aj vlastných nákupov sa nijako neobmedzovalo. Preto možno ponúknuté riešenie mohlo mať aj svoju logiku. (fotografiu uvádza stránka: https://www.facebook.com/gramatikSK/posts/776508589720620)

Čo je Lexaurin

Lexaurin, známe liečivo so vzorcom C14H10BrN3O je v zahraničí známe aj pod názvom Bromazepam, čo je pomenovanie samotného liečiva. Patrí do skupiny benzodiazepínových anxiolytík, do indikačnej skupiny 68 – Antipsychotiká. Liečivo sa používa pri liečbe psychického napätia, strachu, úzkosti ale aj iných psychických ťažkostí. Liek môže byť nebezpečný pre ľudí s ochoreniami pečene. Obrázok s liekom je síce vtipný. Problémom zostáva len samotý Lexaurin, ktorý je viazaný na lekársky predpis. Ten by nemal byť distribuovaný ani v rámci vtipného obrázku. Pozorný sused by mohol „operovať“ s neoprávnenou distribúciou liekov viazaných na lekársky predpis.

Každý z nás prežíva koronakrízu rôzne. Ak ste zažili niečo zaujímavé, alebo máte zaujímavú fotografiu, dajte nám vedieť.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.