ZN.SK
microsoft Windows 10

Windows 10 máte v aktualizácii zadarmo z Windows 7 aj 8. Ale?

Microsoft začal používateľov systémov Windows 7 a Windows 8 s 8.1 oslovovať s možnosťou bezplatného upgrade na Windows 10. Nezvyčajná udalosť, ktorá odrazu umožňuje majiteľom aj tých nie celkom najnovších systémov…

Microsoft začal používateľov systémov Windows 7 a Windows 8 s 8.1 oslovovať s možnosťou bezplatného upgrade na Windows 10. Nezvyčajná udalosť, ktorá odrazu umožňuje majiteľom aj tých nie celkom najnovších systémov bezplatný upgrade na najnovší operačný systém, sa pritom týka všetkých, čo majú originálny systém. Ak aj vám vybehla správa cez Internet Explorer, kde sa zobrazuje najčastejšie, láka buď na kúpu nového systému, alebo na bezplatný upgrade, čiže prerobenie aktuálneho systému na nový.

microsoft Windows 10

Prečo inovovať?

Stránky upozorňujú na niekoľko výhod, ktoré získate automatizovanou aktualizáciou. Napríklad že Windows 10 sa spúšťa o 28 % rýchlejšie než Windows 7, obnovuje sa rýchlejšie a obsahuje viac funkcií zabezpečenia než doposiaľ. Má ísť o celú, nie skúšobnú verziu a aktualizovaná a spustená musí byť do 29. júla 2016. Stránky uvádzajú aj výhody „Windows 10 je vybavený novinkami ako Microsoft Edge, čo je úplne nový prehliadač, a Continuum, čo je zas skvelá technológia optimalizujúca dotykové ovládanie alebo zadávanie textu v počítačoch a tabletoch.“ Novinkou je aj centrum podpory Answer Tech, ktorý má byť v prípade núdze k dispozícií. Čo je všekto fajn. Windows 10 je v skutku momentálne trend, čo sa nedá poprieť aj vďaka sile marketingu a vďaka sile obchodu a obchodnému tlaku. Lenže je tu aj druhá strana.

Prečo neinovovať?

Kvantá článkov popísaných na tému sledovania vašej činnosti a komunikácie upozorňuje na fakt, že inštaláciou Windows 10 do svojho počítača vpúšťame pomaly až tajné služby, aby mohli kompletne kontrolovať činnosť. Spôsob, ako mať pod kontrolou celé ľudstvo, komunikáciu a bezpečnosť ľudstva je mať pod palcom ich počítače. S touto myšlienkou sa pohráva viacero konšpirátorov, milovníkov konšpirácií a Windows je obvinený, že beztrestne sleduje a zbiera o svojich užívateľoch všetko. Neprajníci Microsoftu majú momentálne viac oleja v ohni, keď vidia, ako veľmi sa snaží Windows 10 dostať medzi ľudí. Windows 10 naozaj zhromažďuje osobné dáta, no je otázne, ako ich všetky skladuje, kde a ako s nimi ďalej narába. Kto vyvolený má k nim prístup a ako veľmi sú chránené pred zneužitím niekoho lepšieho. Názor, že ak niekto nerobí nič zlé, nemá čo skrývať, je nesprávny. V tom prípade si môžeme nainštalovať kameru na toaletu aj do spálne a vysielanie pustiť na ulicu. Je to už pomaly to isté.

Návrat späť

Ak sa vám podarilo reinštalovať systém, obnovu je možné spraviť v sekcii AKTUALIZÁCIE A ZABEZPEČENIA, kde je voľna vrátenia pôvodného systému. Pripravte sa však na trochu komplikovanejší postup.

Aktualizácie Windows 10 je možné bezplatne získať na adrese: http://www.microsoft.com/sk-sk/windows/windows-10-upgrade
Zopár problémov nájdete popísaných aj na stránkach: 1q.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu