ZN.SK
Alpa Francovka

Zdravie na prvom mieste, naučme sa preto spomaliť a relaxovať

Vianoce sú sviatkami pokoja a mieru. Pre mnohých sa však nesú skôr v znamení hektiky a stresu. Nielen v práci, ale aj doma. Všetko chceme mať dokonalé, upratané, napečené…

Vianoce sú sviatkami pokoja a mieru. Pre mnohých sa však nesú skôr v znamení hektiky a stresu. Nielen v práci, ale aj doma. Všetko chceme mať dokonalé, upratané, napečené, vyzdobené. Stihnúť nakúpiť všetky darčeky a v práci nepremeškať koncoročné termíny.

Alpa Francovka

Prečítajte si pár našich tipov, ako minimalizovať stres a navodiť si pekné pocity:

1. Dobročinnosť

Vianoce sú (aj) o darčekoch. Hlavne deti sa na rozbaľovanie pod stromčekom veľmi tešia. Koľko darčekov je akurát, necháme na  vaše zváženie. Naša rada smeruje tam, kde je hojnosti málo – materiálnej, aj duchovnej. Kde chýbajú peniaze alebo blízki ľudia a rodina. Skúste v tomto predvianočnom čase obdarovať niekoho, kto je sám alebo trpí núdzou. Existuje veľa zbierok pre deti v detských domovoch, no viete koľko seniorov býva samých? Porozhliadnite sa po susedstve a skúste obdarovať opustenú babičku alebo dedka. Odniesť im vianočné pečivo, časopis, krížovky alebo zbožňovanú Alpu. Verte nám, 9 z 10 seniorov by „Ježiška“ poprosili o francovku, pretože ich sprevádza životom celé desaťročia.

2. Domáca pohoda

Upratať si treba, veď každý sa tak cíti doma lepšie. No netýrajte sa tepovaním gaučovky a kobercov, umývaním okien za každú cenu, hoc aj na poslednú chvíľu. Radšej si pustite vianočné pesničky, nalejte vaječný likér, porozprávajte sa s deťmi, zahrajte si s nimi spoločenské hry, prečítajte knihu, vykrajujte medovníky. Robte čokoľvek vás baví, len sa nestresujte. Celé zimné obdobie je o tom, že treba spomaliť, byť viac s blízkymi a rozprávať sa.

3. Zdravie ako priorita

Starať sa nielen o svoje zdravie fyzické, ale aj o zdravie psychické. Zvoľte si to ako svoju prioritu v živote. Žijeme veľmi zvláštnu dobu, stres je všade okolo nás, o negatívne vplyvy z okolia nebýva núdza. Kompenzujte ich starostlivosťou o seba, o svoje telo. Zároveň dbajte na rodinnú harmóniu, naučte sa spomaliť, vypnúť a relaxovať. Čo vám robí radosť, to podporujte, čo vám robí starosť, to pustite.

Spoločnosť ALPA je tu už od roku 1913. Je súčasťou skoro všetkých domácností a každý z nás pozná nejaký overený trik s Alpou, ktorý podedil od babičky.

ALPA ďakuje za priazeň v roku 2020 a želá nech Vám hviezda zdravia svieti aj v roku 2021.

www.alpa.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu