ZN.SK
Sako, manažér a obleky

4 tipy, ako si vybrať pánsky oblek na každú príležitosť

Pánske obleky stále patria medzi elegantné kusy oblečenia. Avšak, kým niekedy páni nosili obleky výlučne na slávnostne príležitosti, v…

Pánske obleky stále patria medzi elegantné kusy oblečenia. Avšak, kým niekedy páni nosili obleky výlučne na slávnostne príležitosti, v súčasnosti ich môžete vidieť v oblekoch aj na rôznych neformálnych udalostiach. Je to najmä z toho dôvodu, že trh ponúka široké spektrum rôznych typov a strihov oblekov. Toto sú tipy, ako si vybrať pánsky oblek na každú príležitosť a ako ho kombinovať v rôznych štýloch.

Ako si vybrať pánske obleky na rôzne príležitosti?

Vybrať si správny oblek závisí od módnych trendov, ale aj od príležitosti, na ktorú idete. Univerzálnym oblekom, ktorý by rozhodne nemal chýbať v šatníku žiadneho muža, je čierny pánsky oblek. Ide o oblek, ktorý pôsobí formálne a konzervatívne. K tomuto obleku sa dokonale hodia čierne pánske mokasíny, biela hladká košeľa s manžetami a hodvábna kravata.

Sako, manažér a obleky

Zdroj foto: Dorota Zietek / Shutterstock.com

Tmavomodrý pánsky oblek je veľmi nadčasový a tvorí zlatý stred medzi čiernym a šedým oblekom. Veľmi obľúbený je medzi podnikateľmi, ktorí ho nosia najmä do práce. K tomuto obleku môžete kombinovať napríklad tmavohnedé pánske mokasíny.

Rovnako univerzálny je šedý pánsky oblek, ktorý sa hodí aj na rôzne denné pracovné stretnutia, prípadne na svadbu. Veľmi trendy je tiež modrý oblek, ktorý môžete kombinovať so smotanovou alebo bielou košeľou a motýlikom.

Pokiaľ milujete extravagantné oblečenie, potom vo vašom šatníku nemôžu chýbať vzorované obleky, obleky svetlých odtieňov či pánske obleky netypických farieb. Širokú ponuku pánskych oblekov nájdete aj na e-shope MODIVO.

Ako vytvoriť formálny a neformálny outfit?

Ak chcete vytvoriť formálny outfit, potom skombinujte pánsky oblek s elegantnými mokasínami, bielou alebo čiernou košeľou s manžetami a hodvábnou kravatou. Na menej formálne udalosti môžete pánsky oblek kombinovať s teniskami a bavlneným jednofarebným tričkom. Dôležité sú aj doplnky, teda opasok, ponožky, kravata, motýlik či vreckovka do saka. Nezabúdajte ani na vestu, najmä ak ide o slávnostné príležitosti a na pánske tielko.

Zdroj foto: Sergii Sobolevskyi / Shutterstock.com

Ako si vybrať správnu veľkosť obleku?

V obleku budete vyzerať elegantne a okúzľujúco len v tom prípade, že si vyberiete správnu veľkosť obleku. Preto je dôležité, aby ste si dobre odmerali tieto 3 parametre, a to:

  • výšku postavy,
  • šírku hrudníka,
  • obvod pásu.

Ak si nedávate šiť oblek na mieru a objednávate si pánske obleky z internetového obchodu, určite vám pomôže tabuľka veľkostí a návod, ako správne merať. Vďaka tomu sa vám nestane, že vám oblek nebude sedieť. Podrobný návod nájdete aj na e-shope MODIVO.

Ako si vybrať štýl a strih pánskeho obleku?

Rovnako dôležité je vybrať si ten správny strih obleku. Vybrať si môžete pánsky oblek slim fit, ktorý je skôr na štíhlejšie postavy alebo pánsky oblek regular fit, ktorý je univerzálny a má voľnejší strih. Ak chcete mať obleky na výmenu, potom si určite vyberte denný, večerný a slávnostný oblek. Taktiež si môžete vybrať dvojdielny oblek, teda nohavice a sako alebo trojdielny oblek, ktorý pozostáva aj z vesty. V zásade tiež platí, že počas letných mesiacov sa budete cítiť pohodlne v bavlnenom alebo ľanovom obleku a počas chladných mesiacov vo vlnenom obleku. Hľadáte ten správny strih, štýl a veľkosť obleku? Navštívte e-shop MODIVO, na ktorom nájdete širokú ponuku pánskych oblekov na každú príležitosť.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu