ZN.SK
topánky kopačky

Pri výbere kopačiek nejde len o futbalovú kvalitu, ale aj o zdravie

Na futbale je krásna jeho jednoduchosť a nenáročnosť. Stačí jedna lopta, kopačky, dve brány, a ide sa na to. A nádherné je, že aj mladí futbalisti, ktorí hrajú

Na futbale je krásna jeho jednoduchosť a nenáročnosť. Stačí jedna lopta, kopačky, dve brány, a ide sa na to. A nádherné je, že aj mladí futbalisti, ktorí hrajú či už v mládežníckych kategóriách, alebo aj kdekoľvek na ihrisku, môžu mať prakticky rovnaké kopačky ako tí najlepší futbalisti súčasnosti. Výber kopačiek však neradno podceňovať. Ide totiž nielen o to, aby poskytli pohodlie a futbalovú kvalitu, ale aj o zdravie.

topánky kopačky

Malé, ale podstatné odlišnosti

Moderné kopačky sa často od seba líšia možno v maličkostiach, ktoré sú však veľmi podstatné. Na tieto detaily by ste si však pri výbere kopačiek mali dávať extra záležať. Nie je nič horšie, ak napríklad svojmu dieťaťu pod stromček kúpite síce pekné kopačky, ale také, ktoré sú absolútne nevhodné na daný typ povrchu. Aj tu platí, že dizajn je síce dôležitý a poprední výrobcovia sa predháňajú v tom, aby ich kopačky vyzerali čo najlepšie, no obal nie je všetkým. Podstatný je typ kopačiek a povrch, na ktorý sú určené.

Lisovky strednou cestou

Ak hľadáte strednú cestu, tak takou sú určite lisovky. Oproti klasickým kolíkom majú štuple na podrážke vylisované a sú mimoriadne pohodlné. Dobre držia na tvrdých i mäkkých povrchoch, čiže nezradia ani napríklad v čase, keď je trávnik poriadne šmykľavý. Také turfy sú ideálne na umelú trávu, kde poskytujú skvelú stabilitu, avšak, problém prichádza, ak je mokro. Vtedy sa na nich šmýka. Na futbal na klasickom prírodnom trávniku sú vhodné lisovky či kolíky, na umelej tráve turfy a v hale halovky. Hlavne neskúšajte napríklad hrať na halovkách na umelej tráve. Je to lákavé, no môže sa to skončiť pošmyknutím a úrazom.

Inšpirácia svetovými hráčmi

Či už chceme, alebo nie, tak aj pri kopačkách sme inšpirovaní svetovými futbalistami a hviezdami, ktoré sú spojené s jednotlivými značkami. Aj na deti má veľký vplyv, či dané kopačky má napríklad Lionel Messi alebo Cristiano Ronaldo. Tak to vždy bolo a aj bude.

Zdroj obrázka:

PhaiApirom / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu