Pat a Mat ponúkajú deťom viac, než sa na prvý pohľad zdá

Pat a Mat ponúkajú deťom viac, než sa na prvý pohľad zdá

Medzi česko-slovenské legendy, ktoré sú známe po celom svete, môžeme smelo zaradiť aj kultové animované postavičky Pat a Mat. Prvýkrát sa objavili na obrazovke v roku 1976 a často ich na nej vidíme aj dnes. Spolu bolo vyrobených 130 častí kultového seriálu, v ktorom hrajú Pat a Mat jediné a hlavné postavy. Tento seriál pobaví deti i dospelých, predovšetkým je o zábave a humore. Ponúka však aj niečo naviac.

Dieťa v obchode

Prinášajú jasný odkaz

Postavičky Pat a Mat riešia problémy či výzvy vždy tým najnáročnejším a, žiaľ, aj tým najmenej správnym spôsobom. Samozrejme, v prvom rade ich konanie pobaví, a to nielen deti, ale aj staršie publikum. Najmä pre deti je to však aj zaujímavý negatívny príklad. Na konaní Pata a Mata dobre vidia, ako sa veci nemajú robiť. A možno sa do života poučia, že problémy či jednoduché domáce práce naozaj netreba komplikovať, ale urobiť ich čo najjednoduchšie. Lebo si spomenú na Pata a Mata, ktorí to robili presne naopak…

Sympatická vlastnosť

V každom prípade, Pat a Mat sú najmä milé a zábavné postavičky. Medzi ich ďalšie charakteristické vlastnosti patrí nevzdávať sa za akejkoľvek situácie. Síce aj tak v konečnom dôsledku nič nevyriešia, no aj po neúspechu to „nezabalia“, ale snažia sa ďalej prísť na to, ako problém vyriešiť. Aj toto môže byť sympatická a dobrá vlastnosť, ktorú si deti môžu odniesť do života.

Dnes aj ako hračka

Pat a Mat sa stále zvyknú objaviť na televíznych obrazovkách, preto majú svojich najmä detských divákov. Svojmu dieťaťu môžete pod stromček zakúpiť hračku Pata alebo Mata. Ich figúrky sú verným odzrkadlením animovaného vyhotovenia a pre deti môžu predstavovať milú pripomienku svojich animovaných hrdinov. Pretože Pat a Mat sú skutoční hrdinovia, sú ako jedni z mála filmových postáv, ktoré na obrazovkách zostali až od roku 1976…

Zdroj obrázka: Hrytsiv Oleksandr / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.