Fenomén Game of Thrones vo svete spoločenských hier

Fenomén Game of Thrones vo svete spoločenských hier

Kultový americký seriál Game of Thrones, resp. Hra o tróny, ktorý patrí k najpopulárnejším a najúspešnejším televíznym programom v histórii, preniká aj do iných oblastí. Úspech tohto seriálu, ktorý si vyslúžil osem úspešných sérií, sa prelieva aj do sveta spoločenských hier. Pre skalných fanúšikov Game of Thrones, ktorých je aj na Slovensku veľa, môže byť príchod spoločenskej hry výbornou správou a šancou, ako si ešte viac užiť svoj obľúbený seriál.

Hra o tróny

Podobná zápletka ako v seriáli

Seriál Game of Thrones sa v podobe spoločenskej hry na našom trhu presadil v dvoch podobách. Na trhu sú dostupné dva herné varianty: základný Catan – Hra o tróny, alebo špeciálny Catan – Hra o tróny, Nočná hliadka. Tieto spoločenské hry sú určené pre celú rodinu. Sú vhodné od dvanástich rokov, takže v nich odpadávajú rôzne mládeži neprístupné zápletky zo seriálu alebo vraždy, ktoré sa v ňom tiež často vyskytovali. Vo svojej podstate je však zápletka podobná – boj o moc, o územia, budovanie nových usadlostí a časté súboje.

Fanúšikovia si pripomenú, aké je to byť v seriáli

Ako sme už spomenuli, v rodinnej spoločenskej hre nemôže byť prenesené všetko, čím je seriál Game of Thrones typický. Skalní priaznivci si však v hre nájdu to svoje, a možno sa na nejaký čas dokážu dokonca aj vžiť do role svojej obľúbenej seriálovej postavy. Samotná hra je totiž o budovaní ciest či osád. V rozšírení Nočná hliadka ide o obranu povestného Múra pred Divokými zo severu. Popritom však treba aj spolupracovať, pretože s ďalšími hráčmi si vymieňate suroviny potrebné na stavbu ciest či osád.

Výborný darček na Vianoce

Ak ste fanúšikmi Game of Thrones alebo niekto z vašich blízkych je milovníkom tohto seriálu, možno ste práve našli vhodný vianočný darček. Nie je totiž nič lepšie, ako potešiť sa pod stromčekom z niečoho, k čomu máme vytvorený akýsi citový vzťah. Spoločenská hra na motívy tohto úspešného seriálu takým darčekom rozhodne je.

Zdroj obrázka:  Corona Borealis Studio / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.