Nič nepoteší viac, ako obľúbená stavebnica lego - Tlačové správy

Nič nepoteší viac, ako obľúbená stavebnica lego

Na svete neexistuje pravdepodobne nikto, kto by nepoznal slávny dánsky produkt, ktorý si získal nielen deti, ale aj dospelých. Lego je na trhu už viac ako osemdesiat rokov a stále si hrdo drží svoj titul. Vedeli ste napríklad, že každý rok sa vyrobí najmenej 36 miliárd súčiastok stavebnice?

Stavebnice

Každý dostane 80 súčiastok

Lego funguje na trhu hračiek už viac ako pol storočia a pri tejto príležitosti sa jeho predstavitelia pred pár rokmi rozhodli spočítať celkový počet jednotlivých súčiastok, ktoré boli vyrobené. Výsledné číslo predstavuje neuveriteľných 600 miliárd, čo v prepočte znamená zhruba 80 kúskov lega na jednu osobu.

Nečakané prvenstvo

Jednou z hlavných výhod, ktorou sa lego môže hrdo pyšnieť, je bezpochyby nekonečné množstvo sortimentu. Ich ponuka sa každý rok rozrastá a postupne sa začala deliť na samostatné kategórie, napríklad podľa veku a pohlavia. Predovšetkým chlapci dávajú prednosť stavebniciam áut a rôznych strojov. Aj vďaka tomu získalo lego zaujímavé prvenstvo. Ročne totiž spoločnosť vyrobí viac ako 300 miliónov malých plastových pneumatík ako súčasť svojich stavebníc. Za jeden deň sa ich tak vyprodukuje v priemere 870 000, čím sa lego stalo najväčším producentom pneumatík na svete.

Pomocník pre najmenších

Ako už bolo uvedené, lego sa delí na viacero kategórií. Existujú špeciálne edície, ktoré obsahujú viac ako tisíc kúskov stavebnice, limitované edície inšpirované napríklad Disney rozprávkami alebo hollywoodskymi filmami. Okrem toho lego ponúka aj sadu pre najmenších, Lego Duplo. Ta je nielen nápaditým, ale taktiež užitočným darčekom, hlavne v ranom veku. Dieťa sa vďaka nemu môže naučiť spoznávať čísla, farbičky alebo mená jednotlivých zvierat. Okrem toho bolo potvrdené, že pomáha deťom rozvíjať kreatívnu myseľ a jemnú motoriku.

Zdroj obrázku: {Ruslan Huzau} / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.