Majstrovstvá sveta vo futbale ako nová spoločenská stolová hra

Majstrovstvá sveta vo futbale ako nová spoločenská stolová hra

Prenesme sa na futbalový štadión a vychutnajme si nezabudnuteľnú atmosféru zápasov majstrovstiev sveta. Premeňme sa na futbalistov a nastrieľajme čo najviac gólov do súperovej siete. Overme si svoje vedomosti o futbale a futbalistoch.

Nová zábavno-vedomostná spoločenská hra Majstrovstvá sveta vo futbale je určená všetkým futbalovým nadšencom nad 6 rokov, ktorým sa páči najpopulárnejší šport na svete a radi sa pritom hrajú.

Prenesme sa na futbalový štadión

Podľa slov vydavateľa a autora v jednej osobe – Daniela Kollára, „hra nás prenesie do sveta futbalu a majstrovstiev sveta, ktoré sa hrajú už od roku 1930. Čakajú nás futbalové zápasy, počas ktorých zažijeme nejedno prekvapenie a dozvieme sa veľa zaujímavostí o futbalových hráčoch a tréneroch ako aj z histórie futbalu.“

majstrovstvá sveta vo futbale stolová hra

Kto sa môže hrať?

Vedomostná spoločenská hra Majstrovstvá sveta vo futbale je určená všetkým malým i veľkým priaznivcom futbalu. Tí sa v hre premenia na futbalistov a ich úlohou bude pomocou vedomostí streliť čo najviac gólov do súperovej siete.

Hra obsahuje dva hracie plány. Malí a veľkí futbalisti majú postupne k dispozícii 330 futbalových kartičiek a takmer 550 futbalových otázok.

Strieľanie gólov pomocou vedomostí

Ako uvádza Daniel Kollár „v hre možno budeme mať šťastie a porazíme súpera aj bez veľkých futbalových vedomostí, avšak ten kto sa viac zaujíma o futbal bude mať istú výhodu. Na prvom hracom pláne 1 sa môžeme odohrať zápas s detskými otázkami. Ale aj náročnejší zápas dospelých s ťažšími futbalovými otázkami. Zápas môžu hrať jednotlivci ako aj tímy proti sebe. Druhý hrací plán je skôr detskou verziou futbalového šampionátu a jej cieľom je zahrať si samostatne záverečnú vyraďovaciu časť majstrovstiev sveta za účasti ľubovoľných 8 mužstiev, ktoré sú zoradené podľa rankingu svetového rebríčka FIFA.“

Množstvo otázok o histórii futbalu či najlepších hráčoch

Veľkou pridanou hodnotou hry je množstvo otázok na kartičkách, ktoré sa týkajú mužstiev a hráčov z histórie majstrovstiev sveta. Niektoré sú zamerané na Slovensko či Československo z pohľadu majstrovstiev sveta vo futbale, či na rôzne zaujímavosti. Otázky s indíciami sa týkajú najlepších hráčov v histórii majstrovstiev sveta vo futbale a najlepších hráčov zo Slovenska a Československa. Hoci majstrovstvá sveta vo futbale sa začínajú kvalifikáciami a končia záverečným turnajom, otázky z histórie majstrovstiev sveta v tejto hre sa týkajú len záverečných turnajov.

Víťazom hry sa stane hráč, ktorý prvý dosiahne 5 gólov. Samozrejme hráči si pravidlá hry môžu upraviť podľa seba a môžu hrať aj na čas. A ako na záver dodáva Daniel Kollár „na konci hry síce skončíme ako víťazi alebo porazení, ale užijeme si pritom veľa zábavy a dozvieme sa doslova množstvo „pikošiek“ z futbalového prostredia.“


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.