ZN.SK
Lego Friends prináša deťom pozitívne vzory

Lego Friends prináša deťom pozitívne vzory do života

Medzi deťmi, a najmä dievčatami, je obľúbený model Lego Friends. Dnes poznáme Lego v rôznych verziách, ktoré sa delia či už svojím…

Už dávno to nie je „len“ klasická a obľúbená dánska stavebnica. Populárne Lego si počas svojej existencie prešlo prirodzeným vývojom a evolúciou. Dnes poznáme Lego v rôznych verziách, ktoré sa delia či už svojím zameraním, obsahom alebo vekovou skupinou. Medzi deťmi, a najmä dievčatami, je obľúbený model Lego Friends. A to aj vďaka tomu, že ponúka nielen zábavu, ale aj pozitívne vzory do neskoršie dospelého života.

Lego Friends prináša deťom pozitívne vzory

O čom je Lego Friends?

Verzia Lego Friends je určená primárne pre dievčatá vo veku od 4 až 8 rokov, najmä horná hranica je však v tomto prípade variabilná. Lego Friends ponúka svet piatich hrdiniek vo fiktívnom Heartlake City. Pochopiteľne, mestečko Heartlake City je v stavebnici Lego rozšíriteľné a deti sa vedia pri jeho stavbe či úpravách dosýta realizovať.

Pozitívne vzory

Môžeme skonštatovať, že doba, keď sa hračky či hry riadili nejakými rodovými alebo vekovými stereotypmi, je dávno preč. Dnes už sa dievčatá rozhodne nemusia hrať len s bábikami a domčekmi. A toto potvrdzuje aj charakteristika jednotlivých postavičiek v rámci Lego Friends. V tejto verzii lega je päť hrdiniek. Emma je umelkyňou a maľuje obrazy, Mia vypomáha v miestnej veterinárnej klinike, Stephanie rada organizuje rôzne podujatia, Andrea miluje spievanie a Oliviu fascinuje veda, vynálezy a čítanie. Jedna z týchto rôznorodých postavičiek môže pre malé dievčatá predstavovať pozitívny príklad či vzor do života.

Prirodzený životný smer

Samozrejme, vnútiť dieťaťu niečo prostredníctvom lega a postavičiek určite nie je správne. Skôr myslíme na prirodzený životný smer, ktorým sa v tomto prípade najmä dievčatá môžu postupne vydať. Napríklad v Lego Friends je päť absolútne rozdielnych hlavných charakterov, každá z daných postavičiek má však nejakú výnimočnú, dobrú vlastnosť. A to môže deťom priniesť spomínaný pozitívny vzor do života.

Zdroj obrázka: Liderina / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu