Aké sú príčiny suchých vlasov a ako na ich starostlivosť?

Aké sú príčiny suchých vlasov a ako na ich starostlivosť?

Suché vlasy sa prejavujú v podobe niekoľkých príznakov. Môžete si všimnúť nadmerné lámanie, krehkosť a nepoddajnosť, pre ktoré je niekedy náročné dosiahnuť elegantný a sofistikovaný účes. Dobrou správou je, že existuje niekoľko spôsobov pre navrátenie zdravého vzhľadu vlasov, poprípade zmiernenie tejto nežiadúcej situácie. Čo spôsobuje suché vlasy a ako na ich starostlivosť?

Vlasy

Príčiny suchých vlasov

Vlasy samé o sebe riešia otázku nadmernej suchosti za pomoci olejov – tie sú vytvárané v korienkoch, uložených v pokožke hlavy. Práve suchá pokožka je úzko spojená s nedostatočnou tvorbou olejov a teda aj so suchými vlasmi. Navyše môže dôjsť aj k jej olupovaniu, teda tvorbe lupín. Ďalšou príčinou suchých vlasov môže byť pribúdajúci vek a hormonálne zmeny, najmä u žien v období menopauzy.

Každý zdravý vlas je pokrytý ochrannou vrstvou, ktorá sa nazýva kutikula. Ak je kutikula z určitého dôvodu narušená, nie je schopná dokonale udržiavať množstvo oleja, čo tiež vedie k suchým vlasom. Problém so slabými vlasmi sa však dá riešiť za pomoci špeciálnych šampónov. Prečítajte si vlastnosti šampónu na obale a podľa preferencií vyberajte tú najvhodnejšiu verziu, napríklad na stránke Alza. Nesprávna starostlivosť o vlasy vedúca k suchosti má aj ďalšie príčiny:

  • Príliš časté umývanie a fénovanie vlasov
  • Tepelné poškodenie žehličkou alebo kulmou
  • Neprimerané množstvo peroxidu vo vlasoch
  • Zdravotné problémy ako je psoriáza, anorexia, hormonálne problémy aďalšie

Ako sa môžete starať o suché vlasy?

Aj keď môžete byť zvyknutí umývať si vlasy častejšie, v prípade suchých vlasov skúste tento počet zredukovať, napríklad jeden alebo dvakrát do týždňa – zároveň si ich nebudete musieť toľko fénovať a tepelne upravovať. Používajte jemný šampón a kondicionér. Práve kondicionér je známy pre svoju schopnosť hydratácie. Po aplikácií ho nechajte vo vlasoch pôsobiť niekoľko minút, aby ste dali šancu vlasom obnoviť ich prirodzenú tvorbu olejov.

Vedeli ste, že pravidelné pitie alkoholu vysušuje vlasy? Vyhnite sa jeho nadmernému požívaniu a zaobstarajte si vlasové prípravky, ktoré ho neobsahujú. Ak máte rozštiepené končeky, zastrihávajte ich. Skúste konzumáciu vitamínov a minerálov pre podporu zdravých vlasov. Všetkého však veľa škodí, a preto doplnky užívajte v miere. Patrí sem:

  • Vitamín D
  • Vitamín B12
  • Železo
  • Kyselina listová

Zdroj obrázka: goffkein.pro / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.