ZN.SK
Historický festival Červený Kameň

Trnava ožije históriou cez Stredovek pod hradbami (8. – 9. 9. 2017)

Do Trnavy sa historická atmosféra vráti aj začiatkom septembra. A hneď dvojnásobne. Počas Tradičného trnavského jarmoku sa totiž bude konať už ôsmy ročník…

Do Trnavy sa historická atmosféra vráti aj začiatkom septembra. A hneď dvojnásobne. Počas Tradičného trnavského jarmoku sa totiž bude konať už ôsmy ročník festivalu Stredovek pod hradbami. V dňoch 8. a 9. septembra budú môcť návštevníci v Sade Antona Bernoláka zakúsiť dávne stáročia na vlastnej koži.

Stredovek pod hradbami v Trnave

Ak nemáte v obľube  hluk kolotočov, určite nesmiete vynechať Stredovek pod Hradbami, stačí len pár krokov do trnavskej promenády. Vaša hlava však musí byť pripravená príval zážitkov. Tu sa totiž otvára stredoveké jarmočisko. Hurhaj stánkarov, šenkárov, tanečníkov a bláznov. Kde kto vás bude chcieť zlákať do svojho šiatra aby ste zbadali veci nevydané. Tak ako kedysi o poriadok sa postarajú šíky šíky žoldnierov. Staré remeslá vám predvedú tí najlepší majstri. V tomto roku po prvý krát po celej dĺžke hornej promenády zažijete nadupaný prierez históriou. Pravú historickú atmosféru budú mať návštevníci možnosť aj ochutnať, nakoľko v areáli festivalu nebudú chýbať tradičné hostince a krčmy ponúkajúce dobové jedlá a nápoje.

Tesne po začiatku školského roka sa deťom núka šanca ešte raz sa poriadne vyblázniť na mnohých atrakciách predtým, než sa definitívne vrátia do lavíc. Stredovek pod hradbami je určený všetkým vekovým kategóriám a každoročne ho navštívia tisícky záujemcov.

Historický festival a stredovek

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu