Thermal Park Dunajská Streda, termálne kúpalisko a akvapark - ZN.SK

Thermal Park Dunajská Streda, termálne kúpalisko a akvapark

Thermal Park je jedno z najznámejších miest na kúpanie na Slovensku, navštevované aj Bratislavčanmi a ľuďmi zo širšieho okolia. Jeho výhodou je celoročná prístupnosť a neustále investície, ktoré správa akvaparku a termálneho kúpaliska, do zariadenia investuje. Obyvatelia Dunajskej Stredy majú možnosť získať výhodnejšie vstupné.

Thermal Park Dunajská Streda

Akýkoľvek návštevník tu nachádza dostatok parkovacích miest, saunový svet, masáže a rôzne procedúry, prípadne aj rôznu ponuku ubytovacích možností, alebo počas leta aj kemping. Thermal Park je v Dunajskej Strede jedno z najzaujímavejších miest. Mierne na škodu je fakt, že sa tu nie vždy ľahko dohovoríte po slovensky ako v meste samotnom, tak aj na kúpalisku. Kúpalisko využíva vrt z hĺbky 1600 metrov. Privádza vodu s teplotou až 57°C s obsahom minerálnych látok. Pravidelní návštevníci mohli postrehnúť rozšírenie horúceho bazéna o sedaciu časť.

Thermal Park počas leta

Termálne kúpalisko Dunajská Streda počas leta ponúka oveľa viac než v zime. Tobogan, ale aj areál s dvoma vonkajšími bazénmi a vírivkou. Plusom je rozsiahly areál s možnosťami vystretia deky, prenájmu ležadiel, slnečníkov, alebo s priestorom pre rôzne letné športy. Nachádza sa tu aj detský bazén so šmykľavkou uprostred. V rámci toboganov nejde o jeden, ale hneď sedem rôznych šmykľaviek s rôznou dĺžkou a zákrutami. Z kúpaliska je tak plnohodnotný akvapark.

Taliansky bazén a jacuzzi
Teplota: 28-36°C
Hĺbka vody: 100-175 cm

Rotunda exteriérová časť
Teplota: 36-39°C
Hĺbka vody:  120 cm

Relaxačný bazén
Teplota: 34-36°C
Hĺbka vody: 70 cm

Rekreačný bazén
Teplota: 27-30°C
Hĺbka vody: 90 cm

Detský bazén so šmykľavkou
Teplota: 30-32°C
Hĺbka vody: 45 cm

Veľký plavecký bazén
Teplota: 24-26°C
Hĺbka vody: 110 – 200 cm

Celoročne prístupnou je časť nachádzajúca sa vo vnútri hlavnej budovy. Šatne ponúkajú menej možností na sedenie, no sú vybavené prezliekarňou a oddelenými toaletami, a tiež zrkadlami s vysúšačmi vlasov. Sprchy sú aj hore pri bazénoch, aj v šatniach. V budove sa nachádza  detský bazén, väčší bazén s rôznymi vodnými tryskami a masážnymi ležadlami. Vedľajší bazén obsahuje chladnejšiu vodu oproti veľkému vnútornému bazénu. Horúci kruhový bazén sa nachádza vo vedľajšej časti a prechádza von.

Wellness bazén
Teplota:  30-33°C
Hĺbka vody:  120 cm

Rotunda interiérová časť
Teplota:  34-36 / 36-39 °C
Hĺbka vody: 100 cm

Krytý plavecký bazén
Teplota: 27 – 29°C
Hĺbka vody:  145 cm

Krytý detský bazén BABY
Teplota:  29-31 °C
Hĺbka vody:  25 cm

Thermal Park Dunajská Streda v zime

Vďaka termálnemu prameňu návštevníci kúpaliska v Dunajskej Strede môžu prísť aj počas zimy. V zime je otvorený vonkajší bazén s horúcou vodou do ktorej sa prechádza z vnútra. Prístupný býva aj veľký plavecký bazén s mierne teplou vodou. V každom prípade ide o zážitok ak všade mrzne, dokonca sneží a snehové vločky padajú na vás, kým sa kúpete v horúcom prameni. Prechodový horúci bazén je vybavený plošinou na zníženie pohybovo chorých ľudí a vozíčkarov.

Celkové hodnotenie

Celé zariadenie je prístupné celoročne. Má príjemnú atmosféru, čistotu a údržbu na veľmi dobrej úrovni. Ide o vzdialenejšie miesto od Bratislavy a predsa láka aj Bratislavčanov. Najmä však miestnych a česky hovoriacich návštevníkov. Ubytovanie je možné nájsť aj v okolí v súkromí. Pozor, trochu neobvyklé je, že tobogany sú spoplatnené podľa počtu šmykov. 1 šmyknutie stojí 0,50 EUR, 10 šmyknutí 2 EURÁ a 30 šmykov 4,50 EUR. Zvláštne, najmä ak máte počítať, koľko jázd vám zostáva. Cena nie je veľmi drahá, problém je skôr úhrada navyše a zbytočné komplikovanie. Najbližším akvaparkom je ten vo Veľkom Mederi.

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Vyrážky a akné
Akné: vyrážky na tvári, ktoré sa dajú zmierniť. Ako na to?

Červený Kameň a noc galérií 2018
Noc múzeí a galérií na hrade Červený Kameň 19. mája 2018

Diakovce, kúpalisko Retro Thermal
Kúpacia sezóna v kúpalisku Diakovce 2019 v druhej polovici júna

Zavrieť