ZN.SK
Thermal Park Dunajská Streda

Thermal Park Dunajská Streda, termálne kúpalisko a akvapark

Thermal Park je jedno z najznámejších miest na kúpanie na Slovensku, navštevované aj Bratislavčanmi a ľuďmi zo širšieho okolia…

Thermal Park je jedno z najznámejších miest na kúpanie na Slovensku, navštevované aj Bratislavčanmi a ľuďmi zo širšieho okolia. Jeho výhodou je celoročná prístupnosť a neustále investície, ktoré správa akvaparku a termálneho kúpaliska, do zariadenia investuje. Obyvatelia Dunajskej Stredy majú možnosť získať výhodnejšie vstupné.

Thermal Park Dunajská Streda

Akýkoľvek návštevník tu nachádza dostatok parkovacích miest, saunový svet, masáže a rôzne procedúry, prípadne aj rôznu ponuku ubytovacích možností, alebo počas leta aj kemping. Thermal Park je v Dunajskej Strede jedno z najzaujímavejších miest. Mierne na škodu je fakt, že sa tu nie vždy ľahko dohovoríte po slovensky ako v meste samotnom, tak aj na kúpalisku. Kúpalisko využíva vrt z hĺbky 1600 metrov. Privádza vodu s teplotou až 57°C s obsahom minerálnych látok. Pravidelní návštevníci mohli postrehnúť rozšírenie horúceho bazéna o sedaciu časť.

Thermal Park počas leta

Termálne kúpalisko Dunajská Streda počas leta ponúka oveľa viac než v zime. Tobogan, ale aj areál s dvoma vonkajšími bazénmi a vírivkou. Plusom je rozsiahly areál s možnosťami vystretia deky, prenájmu ležadiel, slnečníkov, alebo s priestorom pre rôzne letné športy. Nachádza sa tu aj detský bazén so šmykľavkou uprostred. V rámci toboganov nejde o jeden, ale hneď sedem rôznych šmykľaviek s rôznou dĺžkou a zákrutami. Z kúpaliska je tak plnohodnotný akvapark.

Taliansky bazén a jacuzzi
Teplota: 28-36°C
Hĺbka vody: 100-175 cm

Rotunda exteriérová časť
Teplota: 36-39°C
Hĺbka vody:  120 cm

Relaxačný bazén
Teplota: 34-36°C
Hĺbka vody: 70 cm

Rekreačný bazén
Teplota: 27-30°C
Hĺbka vody: 90 cm

Detský bazén so šmykľavkou
Teplota: 30-32°C
Hĺbka vody: 45 cm

Veľký plavecký bazén
Teplota: 24-26°C
Hĺbka vody: 110 – 200 cm

Celoročne prístupnou je časť nachádzajúca sa vo vnútri hlavnej budovy. Šatne ponúkajú menej možností na sedenie, no sú vybavené prezliekarňou a oddelenými toaletami, a tiež zrkadlami s vysúšačmi vlasov. Sprchy sú aj hore pri bazénoch, aj v šatniach. V budove sa nachádza  detský bazén, väčší bazén s rôznymi vodnými tryskami a masážnymi ležadlami. Vedľajší bazén obsahuje chladnejšiu vodu oproti veľkému vnútornému bazénu. Horúci kruhový bazén sa nachádza vo vedľajšej časti a prechádza von.

Wellness bazén
Teplota:  30-33°C
Hĺbka vody:  120 cm

Rotunda interiérová časť
Teplota:  34-36 / 36-39 °C
Hĺbka vody: 100 cm

Krytý plavecký bazén
Teplota: 27 – 29°C
Hĺbka vody:  145 cm

Krytý detský bazén BABY
Teplota:  29-31 °C
Hĺbka vody:  25 cm

Thermal Park Dunajská Streda v zime

Vďaka termálnemu prameňu návštevníci kúpaliska v Dunajskej Strede môžu prísť aj počas zimy. V zime je otvorený vonkajší bazén s horúcou vodou do ktorej sa prechádza z vnútra. Prístupný býva aj veľký plavecký bazén s mierne teplou vodou. V každom prípade ide o zážitok ak všade mrzne, dokonca sneží a snehové vločky padajú na vás, kým sa kúpete v horúcom prameni. Prechodový horúci bazén je vybavený plošinou na zníženie pohybovo chorých ľudí a vozíčkarov.

Celkové hodnotenie

Celé zariadenie je prístupné celoročne. Má príjemnú atmosféru, čistotu a údržbu na veľmi dobrej úrovni. Ide o vzdialenejšie miesto od Bratislavy a predsa láka aj Bratislavčanov. Najmä však miestnych a česky hovoriacich návštevníkov. Ubytovanie je možné nájsť aj v okolí v súkromí. Pozor, trochu neobvyklé je, že tobogany sú spoplatnené podľa počtu šmykov. 1 šmyknutie stojí 0,50 EUR, 10 šmyknutí 2 EURÁ a 30 šmykov 4,50 EUR. Zvláštne, najmä ak máte počítať, koľko jázd vám zostáva. Cena nie je veľmi drahá, problém je skôr úhrada navyše a zbytočné komplikovanie. Najbližším akvaparkom je ten vo Veľkom Mederi.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu