Na Thajwane majú krízu toaletného papiera, je nedostatkovým tovarom

Na Thajwane majú krízu toaletného papiera, je nedostatkovým tovarom

Podobne ako nedávna maslová kríza, menšia kríza spojená s vajíčkami, ale aj v našich končinách spomínaná a nenaplnená kríza týkajúca sa toaletného papiera a ich cien, objavila sa na ostrovnom štáte Thajwan kríza spojená s toaletným papierom.

toaletný papier

Keďže vysoká spotreba toaletného papiera a neustále stúpajúci záujem o kvalitný mäkký papier je odkázaný na dovoz, situácia v zahraničí ovplyvnila množstvo dovezeného papiera.

Zahraniční výrobcovia plánujú zvýšenie cien toaletného papiera

Kanadské lesné požiare a neprehľadná situácia v Brazílii majú byť medzi hlavnými dôvodmi, ktoré spomína aj BBC. Ľudia sa z obavy z tohto zdražovania rozhodli nakúpiť toaletný papier aj do zásoby. Doslova ošiaľ medzi miestnymi vypukol hlavne počas uplynulého víkendu, kedy sa rozhodlo predzásobiť množstvo ľudí a po spozornení a vďaka sociálnym sieťam si nedostatok papiera začali uvedomovať stále ďalší a ďalší. Názorová vlna, že bude ešte horšie, tak vyhnala ďalších ľudí von.

To spôsobilo absolútny nedostatok toaletného papiera v predajniach, menších obchodoch a zvýšil sa aj predaj v internetových predajniach. Toaletný papier ako nedostatkový tovar sa stal podpultovým tovarom v priebehu niekoľkých dní. Thajwanská vláda teraz rieši problém týkajúci sa obáv z masívneho zdražovania.

Nedostatok toaletného papiera je pritom riešiteľný. Aj slovenskí výrobcovia by dokázali tejto ostrovnej krajine pomôcť. Problém je len v doprave na opačnú stranu zemegule.

 

Na Thajwane majú krízu toaletného papiera, je nedostatkovým tovarom
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Princezna se zlatou hviezdou na čele
Zaujímavosti o rozprávke Princezná so zlatou hviezdou na čele

Slovak lines, a.s.
Hainburgu a Wolfsthala bez autobusu 901, Slovak Lines posilní svoje linky

Klagenfurt am Worthersee
Klagenfurt am Wörthersee: zaujímavosti a miesta rakúskeho mesta

Zavrieť