ZN.SK
toaletný papier

Na Thajwane majú krízu toaletného papiera, je nedostatkovým tovarom

Podobne ako naša maslová či vajíčková kríza, objavila sa na ostrovnom štáte Thajwan kríza spojená s toaletným papierom. Nedostatok papiera spôsobil ošiaľ ľudí a veľké nakupovanie papiera počas víkendu.

Podobne ako nedávna maslová kríza, menšia kríza spojená s vajíčkami, ale aj v našich končinách spomínaná a nenaplnená kríza týkajúca sa toaletného papiera a ich cien, objavila sa na ostrovnom štáte Thajwan kríza spojená s toaletným papierom.

toaletný papier

Keďže vysoká spotreba toaletného papiera a neustále stúpajúci záujem o kvalitný mäkký papier je odkázaný na dovoz, situácia v zahraničí ovplyvnila množstvo dovezeného papiera.

Zahraniční výrobcovia plánujú zvýšenie cien toaletného papiera

Kanadské lesné požiare a neprehľadná situácia v Brazílii majú byť medzi hlavnými dôvodmi, ktoré spomína aj BBC. Ľudia sa z obavy z tohto zdražovania rozhodli nakúpiť toaletný papier aj do zásoby. Doslova ošiaľ medzi miestnymi vypukol hlavne počas uplynulého víkendu, kedy sa rozhodlo predzásobiť množstvo ľudí a po spozornení a vďaka sociálnym sieťam si nedostatok papiera začali uvedomovať stále ďalší a ďalší. Názorová vlna, že bude ešte horšie, tak vyhnala ďalších ľudí von.

To spôsobilo absolútny nedostatok toaletného papiera v predajniach, menších obchodoch a zvýšil sa aj predaj v internetových predajniach. Toaletný papier ako nedostatkový tovar sa stal podpultovým tovarom v priebehu niekoľkých dní. Thajwanská vláda teraz rieši problém týkajúci sa obáv z masívneho zdražovania.

Nedostatok toaletného papiera je pritom riešiteľný. Aj slovenskí výrobcovia by dokázali tejto ostrovnej krajine pomôcť. Problém je len v doprave na opačnú stranu zemegule.

 

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu