ZN.SK
Tesco poukážka 100 EUR

Tesco nerozdáva na Facebooku žiadne 100€ kupóny, ide o podvod

Falošné stránky sa šíria pomocou Facebooku a ľuďom ponúkajú 100 € poukážky na nákup. Poukážky, ktoré získate, sa však nedajú použiť v žiadnej predajni TESCO

Falošné stránky sa šíria pomocou Facebooku a ľuďom ponúkajú 100 € poukážky na nákup. Poukážky, ktoré získate, sa však nedajú použiť v žiadnej predajni TESCO, pretože ich nevydáva TESCO, ale podvodník. Ktorýkoľvek zamestnanec obchodnej siete totiž môže potvrdiť, že ani formát a ani kód nie sú použiteľné. Technicky skúsenejším ľuďom postačí, že kód stránky, ktorý kupóny ponúka, vykazuje všetky prvky podvodných stránok.

Tesco poukážka 100 EUR

Tesco nič nerozdáva, stránky vyvolali ošiaľ

Na Facebooku sa objavujú príspevky ľudí, ktorí zdieľajú svoj vlastný kupón. Stovky až tisíce ľudí naleteli a uverili sľubom kupónu. Získať 100 EUR len tak ľahko vôbec nie je zlé. S niečím takým by sme pokojne súhlasili aj u nás. Problémom sú však stránky, ktorých veľmi jednoduchý kód láka len pomocou scriptov, bez akejkoľvek oficiality. Chýba popis, SSL certifikát pre doménu, samotný portál je postavený na podivnej doméne, ktorá očividne len zneužíva logo obchodnej siete TESCO. Už pri hľadaní oficiálneho stanoviska je ľahké nájsť niekoľko zdrojov, ktoré na tento problém upozorňujú. Stránky sa z počiatku tvária ako krátky prieskum spokojnosti. Následne si vyžiadajú zdieľanie súťaže na Facebooku a ďalšiu interakciu. Opakovane sa pritom objavuje logo siete TESCO, čím došlo k porušeniu ochrannej známky a zneužitiu spoločnosti.

Je veľmi pravdepodobné, že sa spoločnosť bude brániť aj zákonnou cestou. To, čo sa rozpútalo na Facebooku je pritom aj v týchto chvíľach po odhalení nekalej podvodnej praktiky, pomerne dosť divoké. Rozsiahle zdieľania a šírenie podvodnej reklamy. Dokonca v posledných minútach pri príprave tohto článku sa už aj identifikuje samotná stránka ako podvodná v prehliadačoch.

Výnimočne sa problému venujú médiá

Denne je podobných podvodov na slovenskom internete veľké množstvo, ale žiadne médiá im nevenujú pozornosť. V tomto prípade prípad zaujal viacero médií aj preto, že ide o známu spoločnosť. Len včera sa pritom na Facebooku začal šíriť nový hazardný zárobkový systém, ktorý tvorí ešte väčšie nebezpečenstvo, ako falošné poukážky do Tesca. Dôležité je, aby ľudia nerobili veľké nákupy a pri pokladni sa nesnažili použiť takýto kupón na úhradu pri pokladni. Manažéri budú musieť pokladníkov pripravovať opäť na ďalšiu novinku a vedzte, že už teraz z toho nie sú nadšené žiadne smeny. Autori podvodných stránok určite počítali, že takýto jav nastane a aj preto sa úspešne zamaskovali.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu