ZN.SK
Logan Wolverine

Logan: Wolverine sa vracia do kín už v marci 2017 (trailer)

Filmová novinka Logan bude v niektorých smeroch výnimočná. Wolverine získal ďalší film s vlastnou hlavnou úlohou, tentoraz nie z minulosti, ale po udalostiach…

Filmová novinka Logan bude v niektorých smeroch výnimočná. Wolverine získal ďalší film s vlastnou hlavnou úlohou, tentoraz nie z minulosti, ale z neskorších udalostí po klasických X-menoch. Bude z časti popierať vlastnosti nesmrteľnosti slávnej postavy Wolverina a hoci sa nestretneme s typickou akciou X-menov, budeme vedieť, že je jedným z nich. V najnovšom „Marvel-filmovom“ diele bude Logan slabou štvanou zverou a nebude v tom sám. Spolu s Profesorom X budú chrániť niekoho, kto je možno ešte cennejší, než sú oni sami. Dievča so schopnosťami, aké má samotný Logan, no ešte ich nedokáže ovládať a držať na uzde.

Logan Wolverine

Logan ako pozostatok slávy X-menov

Už z ukážok film vyzerá dobre. Akoby sa dej obmedzil len na jedno miesto, na odľahlú púšť neďaleko mexicko-amerických hraníc, v ktorej sa môže diať čokoľvek mimo zrak verejnosti. Ideálne miesto, aby sa v ňom odohralo čokoľvek. A takéto spracovanie láka o to viac. Atmosféra filmu vyjadrená samotnou scénou hovorí za všetko.

X-meni už nie sú to čo bývali, sú oslabení, roztrúsení a museli si nájsť svoj vlastný spôsob života a spôsob, ako sa skrývať. Už ani Profesor X (Patrick Stewart) a ani Logan (Hugh Jackman) nemajú toľko síl a nedokážu naplno využiť svoje schopnosti. V boji proti nepriateľom, ktorým veľmi záleží na tom dievčati preto budú musieť nasadiť aj ju samotnú.

Hrajú: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Richard E. Grant, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Dafne Keen
Réžia: James Mangold
Slovenská premiéra: 2. marec 2017

Postreh: Johny Cash a James Mangold

Ukážka svojho diváka zaujme úvodnou skladbou. Hurt v podaní Johnyho Casha tu možno nie je náhodou. Známa skladba, ktorú legendárny Cash naspieval v závere svojho života a do neopakovateľného videoklipu zahrnul aj svoju manželku June Carter, ktorá počas jeho prípravy zomrela, má možno spojitosť s režisérom Jamesom Mangoldom. Ten režíruje Logana, napísal predlohu k filmu, ale pred 8 rokmi režíroval aj oscarový film Walk The Line, životopisný film Johnyho Casha. Je tak možno evidentné, že James Mangold je fanúšikom Johnyho Casha, čo ale vôbec neprekáža, pretože skladba Hurt je skvelým doplnkom ukážky, atmosféry a aj jej odkazu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu