ZN.SK
Socha Jánošíka v Terchovej

Terchová a miesta, ktoré sa pri pobyte oplatí vidieť

V krásnom prostredí Malých Karpát sa nachádza aj Terchová, ktorá svojou históriou ponúka niekoľko atraktívnych miest vhodné na návštevu…

V krásnom prostredí Malých Karpát sa nachádza aj Terchová, ktorá svojou históriou ponúka niekoľko atraktívnych miest vhodné na návštevu  počas dovolenky. Ak budete ubytovaní buď v prírodných dreveniciach alebo napríklad v apartmánoch Skalka v Terchovej, určite zavítajte k soche Juraja Jánošíka, ktorá sa týči celou Terchovou alebo skúste aj adrenalín v podobe horolezectva na Belských skalách. Program si môžete urobiť aj menej náročný a prispôsobiť ho deťom v podobe Terchovského vláčika alebo nenáročnej túry k Jánošíkovým dieram.

Socha Jánošíka, Terchová

Terchová a jej symbol, socha Juraja Jánošíka

Socha Juraja Jánošíka sa dá určite považovať za veľký skvost Terchovej. Týči sa na jej kopci a je to sedem a pol metra vysoká oceľová socha.Bola postavená v roku 1988 sochárom Jánom Kulichom, pri príležitosti 300. výročia Juraja Jánošíka. Cesta k nej je nenáročná, dá sa považovať za príjemnú prechádzku dňa.

Výlet na Jánošíkove diery

Ak sa chystáte na turistiku, tak určite jedným z krásnych miest a dokonca aj najnavštevovanejších v rámci Malej Fatry sú Jánošíkove diery. Nachádzajú sa v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Sú delené na tri častí – Nové diery, Dolné diery a Horné diery. V zimnom období radšej návštevu Horných dier vymeňte za Dolné alebo Nové diery, keďže je chodník v tom čase zatvorený. Dolné diery sú dokonca celý čas sprevádzané náučným chodníkom. Samotná túra je síce sprevádzaná rebríkmi, no nie je až taká náročná, aby ju nezvládli aj deti. V cieli vašej túry uvidíte vyše 20 vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka.

Lezenie na Belských skalách

Ak máte radi adrenalín a výšku, tak v prírode Malej Fatry, neďaleko Terchovej sa nachádzajú Belské skaly určené aj na horolezectvo. Tento druh skál je tvorený dolomitmi a vápencami. Skaly sú členené na 5 sektorov a v každom sa nachádzajú rôzne obtiažnosti, preto si každý horolezec, aj pokročilý, aj začiatočník dokáže prísť na svoje.

Terchovský vláčik

Ak idete na výlet alebo dovolenku do Terchovej a máte menšie deti, tak výborným zážitkom pre nich určite bude Terchovský vláčik. Vyhliadková jazda týmto vláčikom prechádza miestami ako sú Terchová, Štefanová či Vrátna dolina. Samotný vláčik má kapacitu 56 osôb. Okrem toho, že počas jazdy môžete sledovať krásne okolie a prírodu, taktiež je cesta sprevádzaná aj rôznymi zaujímavosťami od sprievodcov.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu