Tefal a rad „keramických“ panvíc Everest s dlhou životnosťou kvôli ekológii

Tefal a rad „keramických“ panvíc Everest s dlhou životnosťou kvôli ekológii

Tefal, známy technologický výrobca spotrebičov, ktorého poznáme najmú ako výrobu kuchynského riadu, opäť prináša niekoľko inovácií najmä do segmentu, ktorý ho najviac preslávil. Nepriľnavé panvice s Thermo-spotom, stredovým červeným ukazovateľom pripravenosti a správneho rozpálenia sú pomerne známymi prvkami. V súčasnosti novinka, séria EVEREST má však niekoľko zástupcov, ktorí si zaslúžia pozornosť. Zástupcov nového radu majú v ponuke viaceré predajne.

Panvica Tefal Everest

Rozmerovo aj dizajnovo ich rozlišujeme najmä podľa priemeru. Opäť sme mali možnosť sa podrobnejšie venovať vzhľadu, ale aj práci s novinkami rôznych značiek a určení, medzi nimi aj práve niekoľkých typov radu Everest. Čo ponúknu po vizuálnej a využiteľnej stránke?

Everest a „kameň“ ako súčasť povrchu

Everest a jednotlivé výrobky ťažia z materiálového vyhotovenia. Využívajú titán, na vonkajších miestach aj ďalšie zliatiny.  Vnútro a celá tá plocha, ktorá pôsobí na potravinu, je klasický Tefal, tentoraz s prídavkom minerálnych zložiek. S takouto zmesou výrobca dosiahol ešte lepšie vlastnosti odolnosti, ako aj rozvodu tepla po celej ploche panvice. Ako istotne mnohí vedia, rozžhavený kameň si svoje teplo udrží. O to viac, ak je obklopený kovom. Takáto kombinácia umožní pred záverom práce vypnúť plameň na sporáku a ešte chvíľu pokračovať v práci.

Panvice sú ťažšie, čo je cítiť v ruke. Nejde teda o také panvice, ktoré nám slúžia na vyhadzovanie a poskakovanie potravín na nej. Slúžia primárne na pohodlné varenie, pevne stoja na sporáku, držia si svoje miesto a najmä perfektne plnia svoju úlohu. Podľa oficiálnych zdrojov sú určené na plynové, elektrické, indukčné aj sklokeramické sporáky.

Variácie a vylepšenia

Kým nízke panvice majú rôzne priemery, vždy majú podobný vzhľad, hladký a odolný povrch, ale tiež nevodivú pevnú rúčku, ktorá sa dobre drží a nepáli. Ide o odolný plast proti teplu a chytiť sa panvice tak nebolí holou rukou. Panvica Everest Sauté je zaujímavá hlbším dnom a okrúhlou „stenou“ navrhnutou tak, aby celú panvicu bolo možné prekryť viečkom. Viečko, alebo tiež pokrievka, má pritom pevnú plastovú rúčku. Ani tá nevedie teplo, takže ide o zásadnú zmenu, ak náhodou máte síce kvalitný riad, no s kovovými rúčkami a držiakmi. Uchopenie a dvíhanie pokrievky je tak o pohodlí, lebo si nevyžaduje rukavice a chňapky. Aké jednoduché.

tefal Everest sauté 24 cm

Modelu Tefal Everest Sauté sa venuje recenzia na našom domazahrada.sk

Filozofia, ktorá zrejme súvisí s trendom pro-ekológie

Technologicky Tefal neustále napreduje. Nemožno o niečom takom pochybovať. Svedčí o tom inovátorský postup v rámci segmentu spotrebičov, aj panvíc. Nedávny koncept Ingenio s odnímateľnou a prepínateľnou rúčkou je toho dôkazom. V prípade Everest nejde o nič ultramoderné. Dokázali využiť „kameň“, ktorým sa momentálne pýši tak mnoho výrobcov panvíc. No použili ho aj k tomu, aby posilnili ich aktuálnu filozofiu posilňovanú marketingom. Ide im nie len o kvalitné nástroje v kuchyni, ale majú vydržať bežnú kuchynskú prácu na mnoho rokov aj pre účel ich udržania, bez potreby ďalších nákladov. Nie je bežné, aby mal výrobca zámer zaistiť svojim výrobkom stav, pri ktorom nebude nutné kupovať ďalší výrobok. Je tak možné predpokladať, že tento zámer poskytnúť na dlhý čas jeden výrobok, súvisí s pomaly nastupujúcim trendom ekológie a imidžu, ktorý je s tým spojený.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.