ZN.SK
Gumové medvedíky

Svetový deň gumených medvedíkov: medvedíky oslavujú 95 rokov!

Farebné želé so šiestimi ovocnými príchuťami je obľúbenou cukrovinkou, na ktorej si pochutnávame už 95 rokov. Gumové medvedíky…

Farebné želé so šiestimi ovocnými príchuťami je obľúbenou cukrovinkou, na ktorej si pochutnávame už 95 rokov. Gumové medvedíky, ktoré milujú malí aj veľkí po celom svete,  slávia 15. júla svoj medzinárodný deň.

Gumové medvedíky

K vzniku fenoménu želatínových medvedíkov inšpirovali cukrára Hansa Riegela medvede, ktoré tancovali na púti. Želatínové medvedíky prišli na svet v roku 1922na dvore domu v Kessenichu.

Chutí malým, rovnako aj dospelým

Aj keď vrecko s medvedíkmi dávajú do nákupného košíka najmä ženy, častejšie si na nich pochutnávajú deti a dospelí do 24 rokov. S pribúdajúcim vekom sa chute menia, ale všeobecne víťazí jahodová, ananásová a malinová príchuť želatínových bonbónov.

Po ktorom medvedíkovi siahnete, rozhoduje váš jazyk

Mnohí z nás sa nechávajú viesť chuťami a medzi medvedíkmi si vyberajú svojich favoritov. Niekto si radšej vychutná jahodového medvedíka, druhý radšej viac na ananásového. Viac ako polovici konzumentov si medvedíkov vychutnáva po jednom. Na druhej strane 26 % ľudí uvádza, že si do hrsti naberú viac medvedíkov naraz. Medzi najčastejších spotrebiteľov patria mladí ľudia vo veku 18 až 24 rokov, ktorí väčšinou želatínové bonbóny konzumujú priamo z balíčka.

Zlatá jednotka HARIBO Goldbären

Generáciami overená kvalita, ktorá je cez 95 rokov najúspešnejším výrobkom spoločnosti. Snáď každý pozná tradičnú chuť zlatých medvedíkov, ktoré v sebe skrývajú tajomstvá lesných plodov, citrusov, ale aj tropického ovocia. Malina, citrón, jablko, jahoda, pomaranč, ananás sú príchute tradičných zlatých medvedíkov. Novšie sú mliečne cukríky.

Mliečne haribo

Ako vznikol názov HARIBO

… na obľúbených želatínových medvedíkoch si pochutnávame už 95 rokov. Názov je odvodený od mena zakladateľa Hansa Riegla z nemeckého Bonnu.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.

Inzercia
Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu