Star Wars: Nová nádej v sprievode filharmonického orchestra - Zaujímavé novinky ZN.SK

Star Wars: Nová nádej v sprievode filharmonického orchestra

8. októbra sa v bratislavskej INCHEBA EXPO uskutoční slovenská premiéra premietania filmu zo ságy Star Wars so živým hudobným sprievodom. Na veľkom plátne diváci uvidia prvý natočený film série Star Wars s podtitulom Nová nádej. Film bude sprevádzať kompletný Filharmonický orchester hlavného mesta Prahy, ktorý zahrá mnohokrát oceňovanú hudbu skadateľa Johna Williamsa. Orchester bude dirigovať známy dirigent Christophe Eliot. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Star Wars: Nová nádej v sprievode filharmonického orchestra

Po 40 rokoch v hudobnom prevedení

Od obdobia, kedy mali fanúšikovia na celom svete možnosť prvýkrát vidieť film zo série Star Wars už uplynulo viac ako 40 rokov. Film sa stal kultom, ikonou a úplným prelomom v oblasti kinematografie. Postavy, príbeh aj spracovanie filmu zásadne zmenilo všeobecné vnímanie a pristupovanie k filmu ako takému. Dôležitou súčasťou filmu sa stala tiež nezabudnuteľná a všeobecne známa hudba skladateľa Johna Wiliamsa. Fanúšikovia budú mať možnosť zhliadnuť film na veľkolepom plátne a v sprievode živej hudby v podaní rešpektovaného Filharmonického orchestra hlavného mesta Prahy. Pre fanúšikov na Slovensku je to prvýkrát, kedy bude jeden z dielov Star Wars takto uvedený.

Star Wars: Nová nádej v sprievode filharmonického orchestra

“Sme potešení, že fanúšikovia Hviezdnych vojen budú mať prvýkrát na Slovensku  možnosť vidieť legendárny film so živou hudbou. Od prvých melódií až po poslednú notu z pera Johna Williamsa sa jedná o úplne prelomové dielo, ktoré zmenilo vnímanie filmovej hudby,” povedal za Disney Channel, ktorý vlastní práva na film, Grant Watmuff.

Hudobný skladateľ John Williams je známy predovšetkým vďaka svojej hudbe ku všetkým deviatich natočeným filmom ságy Star Wars. Za tú, ktorú nahral k prvému natočenému filmu – Nová nádej, získal v roku 1978 cenu Oscar. Za prácu na ostatných filmoch Hviezdnych vojen si následne vyslúžil ďalšie štyri nominácie ocenení Americkej Akadémie.

Star Wars: Nová nádej v sprievode filharmonického orchestra

Celkovo je Williams držiteľom piatich Oscarov, siedmich cien Britskej filmovej akadémie, dvadsiatichtroch Grammy. Za svoju prácu v priebehu kariéry bol  nominovaný na Oscara päťdesiatkrát, čím sa stal najviackrát žijúcim nominovaným človekom. Celkovo je na druhom mieste za Walta Disneyho. V roku 2005 jeho hudbu k filmu Star Wars: Nová nádej označil Americký filmový inštitút za najlepšiu americkú filmovú hudbu všetkých čias. Rovnaká hudba bola taktiež národnou knižnicou Kongresu zaradená ako esteticky, kultúrne a historicky významná. Okrem Hviezdych vojen stál Williams u ďalších deviatich filmov, ktoré patria medzi dvadsať najvýnosnejších snímok histórie.

Video k podujatiu tu:

Bratislavský koncert sa uskutoční v termíne 8. októbra 2018 v Incheba Expo Aréne. Bezpochyby pôjde o veľký zážitok spojený s počúvaním ikonickej hudby a pozeraním úžasnej kultovej snímky.

Vstupenky na Star Wars – Nová nádej v sprievode Filharmonického orchestra hlavného mesta Prahy je možné zakúpiť od utorka 10. apríla v sieti Ticketportal .

Usporiadateľ:  JVS GROUP, s.r.o., www.jvsgroup.sk


Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.