ZN.SK
Miro žbirka roky a dni kniha 2023

Roky a dni, nová luxusná kniha o Mirovi Žbirkovi a jeho hudbe

Na knižný trh sa pred Vianocami dostáva zaujímavá limitovaná luxusná kniha venovaná Mirovi Žbirkovi s názvom Roky a dni. Kniha zaujímavá….

Na knižný trh sa pred Vianocami dostáva zaujímavá limitovaná luxusná kniha venovaná Mirovi Žbirkovi s názvom Roky a dni. Kniha, o ktorej sa hovorilo už dávnejšie a zrejme tá, ktorú mal pripravovať on sám ešte počas života. Či je to tá, o ktorej boli šumy, alebo celkom iná, to najdôležitejšie o knihe je, že je venovaná jeho životu. V rozsiahlej miere v nej máme možnosť vidieť viac z jeho mladosti, detstva, života a hudobnej kariéry.

Miro žbirka roky a dni kniha 2023

Kniha, ktorá by mala byť súčasťou knižnice každého, kto rád siahne po knižnom umení, investuje do umenia do limitovaných edícií kníh a zároveň si rád ohmatá niečo, čoho veľa na svete nie je. Týchto kníh bude len pár stoviek, čo však pri cene 600 EUR za výtlačok s platňou nie je málo. Na druhej strane za cenu hovorí limitované vydanie publikácie v špeciálnom materiálovom vyhotovení.

Roky a dni, luxusná edícia

Oficiálne predajné stránky tejto knihy, knihu uvádzajú textom: Bratislavčana so zmyslom pre čierny humor, ktorý prežil svoj život s kľudom Angličana. Miroslav ​Žbirka, ktorého všetci poznajú pod menom Meky, mal neuveriteľný talent, tvorivosť a disciplínu. Práve tieto vlastnosti ho udržali počas celej kariéry na hudobnom vrchole.“

ROKY A DNI  predstaví hudobného génia formou rozhovorov s dôležitými ľuďmi z Mekyho života. Janko Lehotský, Marika Gombitová, Kamil Peteraj, Denisa Žbirková, David Žbirka a mnohí ďalší rozprávajú o Mekym a spomínajú na to najkrajšie, čo spolu prežili. Detstvo n​a Račianskom mýte, rodina, hudobné začiatky, obdobia neuveriteľných úspechov Zlatej lýry a Zlatého slávika, sťahovanie do Prahy, nová hudobná etapa až po album Posledné veci, ktorý dokončil jeho syn David. Každou kapitolou Mekyho tvorivého života Vás prevedie jedna z osobností. Rozhovory vedie český publicista Honza Vedral.

Inak nepredajné bonusy ako súčasť knihy

Kniha je vložená v ozdobnom purze, je ručne číslovaná a obsahovať bude 340 strán s rozmermi 30×37,5 cm. Súčasťou je aj LP platňa MEKY ALIVE z jeho posledného živého koncertu 2021. Ide o inak nepredajné vydanie platne, ktoré nebude nikde inde dostupné. To zvyšuje hodnotu celého setu zberateľskej edície knihy. Rovnako ako nepredajné vydanie spravodaja Fan klubu Mira Žbirku z roku 1990 s číslom 11.

Fakty a čísla o knihe:

  • Celkovo je v predaji len 270 kusov tejto knihy
  • Expedovanie knihy prebieha už počas novembra 2023, čo znamená, že Vianoce záujemcovia o knižku Roky a dni stíhajú s prehľadom
  • Vynilová platňa, na inom mieste nepredajná, obsahuje jeho 12 veľmi dobre známych skladieb a zaujme modrou farbou.
  • Kniha sa dá kúpiť len na luxusnakniznica.sk
Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu